Jakie wyposażenie i wystrój wybrać do małego mieszkania?

Jakie wyposażenie i wystrój wybrać do małego mieszkania?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób myśli, że zrobienie tego ze smakiem graniczy z cudem.Nie martwmy się na zapas  wcale tak nie musi być, wystarczy dobrać odpowiednie meble , kolory ścian jak i dodatki aby nasze małe mieszkanko nabrało swojego charakteru, a co najważniejsze aby było przestrzenne.

Czy małe mieszkanie musi być trudne w wyposażeniu i wystroju wnętrza? 

Głównym elementem każdego mieszkania są meble. Jeśli zdecydujemy się na jasne na przykład białe lub szare ściany powinniśmy dodać jakiś ciemniejszy kontrast, bardzo dobrze sprawdzą się ławostoły, są one bardzo funkcjonalne i wpasują się w każdą nawet bardzo małą powierzchnię salonu lub kuchni połączonej z jadalnią. Na co dzień jest to niska ława idealnie pasująca do kanapy, którą możemy rozłożyć, jak i podwyższyć do rozmiaru stołu.

Proponuję zrezygnować z ciężkich zasłon oraz ciemnych dywanów, one nam tylko dodadzą wrażenia ciężkości i przytłoczenia zamiast, jak w przypadku delikatnych firanek i rolet, rozświetlić i rozjaśnić nasze mieszkanie. Idealnym meblem są szafy w zabudowie, zajmują mało miejsca i są bardzo pojemne. Gdy na ich froncie zdecydujemy się na lustra dodatkowo nasza przestrzeń optycznie się powiększy.

Gdy chodzi o pokój dziecięcy idealnym rozwiązaniem są fotele obrotowe dla dzieci. Będą odpowiednie, aby dostawić je do niskiej ławy jak i do biurka. Ściany staramy się malować raczej na stonowane kolory nawet z delikatnym dodatkiem brokatu malarskiego, aby światło słoneczne ładnie się od nich odbijało i nadało wnętrzu miłego, spokojnego charakteru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O czym należy pamiętać przy dekorowaniu mieszkania?
O czym należy pamiętać przy dekorowaniu mieszkania?
Dekorując mieszkanie, warto pamiętać, że istnieją różne rodzaje pomieszczeń. Salon i jadalnia są zazwyczaj zawarte w tej samej przestrzeni, podobnie […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?