Zadbaj o odpowiedni zapach we wnętrzu

Zapach to zdecydowanie coś więcej aniżeli niezwykle przyjemna dla nosa woń. Za jego pomocą można bowiem stosunkowo łatwo kreować atmosferę panującą w zaciszu własnego domu. Pamiętajmy o tym, że jeśli w naszym mieszkaniu ładnie pachnie, wówczas lepiej nam się w nim funkcjonuje, a goście znacznie częściej przychodzą w odwiedziny. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jak tanimi sposobami uzyskać taki właśnie efekt. 

Kilka sprawdzonych pomysłów

Podstawą jest oczywiście regularne wietrzenie pomieszczeń, wymiana worków w odkurzaczu, wymiana pościeli i ręczników, czyszczenie mebli oraz stosowanie automatycznego nawilżacza powietrza. Dodatkowo z pewnością warto włożyć do szafy woreczek wypełniony mieszanką aromatycznych ziół i płatków kwiatów (ewentualnie spodek z kawą), a w najważniejszych wnętrzach zamontować elektryczny odświeżacz powietrza wydzielający przyjemną woń. 

Doskonale sprawdzą się też specjalne woski zapachowe do kominka, które pod wpływem ciepła rozpuszczają się i zaczynają roztaczać całą paletę aromatów. Okazjonalnie zaleca się natomiast zapalanie świec zapachowych – np. w trakcie romantycznych spotkań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + trzynaście =