Z jakimi typami klejów możemy mieć styczność na rynku?

Z jakimi typami klejów możemy mieć styczność na rynku?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kleje służą do łączenia ze sobą dwóch przedmiotów. Są one zazwyczaj niewidoczne, elastyczne i mocne. To sprawia, że są idealne dla szerokiego zakresu zastosowań, w tym sztuki i projektów rzemieślniczych, zastosowań medycznych, konstrukcji i zastosowań przemysłowych.

Rodzaje klejów o wyboru

Istnieje wiele rodzajów klejów, które mogą być używane do różnych zastosowań. Niektóre wspólne typy obejmują:

a) Klej stolarski to klej na bazie wody wykonany ze skóry zwierzęcej lub kości. Wiąże szybko, ale nie tak silne, jak inne kleje.

b) Epoksydowy jest dwuczęściową żywicą, która utwardza się w czasie, tworząc silne połączenie między powierzchniami. Proces utwardzania często powoduje kruchy materiał, który może pęknąć, jeśli podkreślił zbyt wiele po utwardzeniu.

c) Klej topliwy to klej na bazie oleju, który topi się po podgrzaniu i twardnieje po ochłodzeniu, tworząc trwałe połączenie z powierzchnią, na którą jest nałożony.

d) PVA (polioctan winylu) jest to klej na bazie wody, że wysycha tuż po zastosowaniu i nie ma zapachu lub oparów, jak inne kleje, gdy są one mieszane razem lub podczas utwardzania.

e) Kleje anaerobowe są najbardziej powszechnym rodzajem. Działają one poprzez tworzenie wiązania chemicznego pomiędzy dwoma sklejanymi powierzchniami. Sam klej nie ulega wpływowi powietrza, więc może być stosowany na prawie każdym materiale. Dobrym przykładem tego typu kleju jest superglue, który ma silne wiązanie chemiczne, które czyni go przydatnym do naprawy małych przedmiotów, takich jak złamana biżuteria lub okulary.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przy użyciu jakich materiałów wykonuje się ocieplenia budynku?
Przy użyciu jakich materiałów wykonuje się ocieplenia budynku?
Materiały izolacyjne występują w różnych formach, ale wszystkie mają dwie wspólne cechy: zawierają kieszenie powietrzne i ograniczają przepływ ciepła. Najbardziej […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?