Wyjazd za granicę – od czego zacząć przygotowania?

Jeśli w niedalekiej perspektywie mamy wyjazd za granicę, z pewnością umiejętność praktycznego porozumiewania się w obcym kraju okaże się na wagę złota. Cała nasza komunikacja będzie bowiem odbywała się w innym języku niż nasz ojczysty, zatem zrobienie zakupów, pójście do lekarza, rozmowa o pracę czy załatwianie spraw w banku czy urzędzie – wszystkie te czynności będą wymagały od nas użycia języka obcego.

Nauka języka obcego przed wyjazdem za granicę

Najważniejsze kompetencje potrzebne do skutecznej komunikacji za granicą to oczywiście rozumienie ze słuchu i konwersacje. Gramatyka odgrywa tu drugorzędną rolę, ponieważ nie wpłynie ona na zrozumienie nas przez osobę, z którą będziemy rozmawiać. Jeśli zatem wyjazd mamy zaplanowany już wkrótce, warto większą uwagę poświęcić na nauczenie się płynnej mowy i najprostszych form gramatycznych.

Przed wyjazdem za granicę z pewnością niezbędne będzie opanowanie podstawowego słownictwa z zakresu najważniejszych płaszczyzn życia codziennego, co umożliwi nam bezstresową komunikację w różnych miejscach (sklepy, praca), jak również właściwe odczytywanie, np. tablic informacyjnych, znaków drogowych czy pism urzędowych.

Przed wyjazdem za granicę warto zapisać się na zajęcia z praktycznej nauki języka obcego, np. do szkoły http://www.englishbestway.pl/. Znajdują się tam kursy specjalnie dedykowane osobom, które planują wyjechać za granicę. Są to zajęcia, które skupiają się na frazach i wyrażeniach z życia codziennego, co ułatwia adaptację do nowego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + 9 =