W jakim celu stosuje się otulinę?

W jakim celu stosuje się otulinę?
wiem-co-chce
Branża budowlana
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rury kanalizacyjne i grzewcze wymagają zawsze prawidłowej izolacji za pomocą wybranego materiału. Stosuje się ją przede wszystkim w celu ograniczenia strat ciepła, co skutkuje wyraźnym obniżeniem kosztów związanych bezpośrednio z utrzymaniem danej instalacji. Godne polecenia są m.in. otuliny styropianowe, łączące w sobie niską cenę z wysoką skutecznością ochrony. Wersje o zróżnicowanej średnicy posiada w swojej bogatej ofercie m.in. firma taka jak https://otulinyrur.pl/ocieplenie-rur-co-pm-28.html.

Pięć podstawowych korzyści

Oprócz styropianu, do izolowania rur w instalacjach domowych i przemysłowych doskonale nadaje się również nowoczesna pianka polietylowa, wełna mineralna bądź szklana, a także pianka kauczukowa. Dodatkowa warstwa w pierwszej kolejności efektywnie chroni płynący wewnątrz czynnik przed utratą ciepła. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w okresie zimowym, gdy różnice temperatur pomiędzy otoczeniem a cieczą są bardzo duże. Kolejna istotna korzyść to optymalne zabezpieczenie wody przed zamarznięciem, co mogłoby utrudnić jej przepływ, a nawet spowodować całkowity zator w instalacji. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że otulina zapobiega skraplaniu się cieczy na powierzchni rur. Dzięki temu ryzyko pojawienia się szkodliwych dla zdrowia grzybów i pleśni czy kłopotliwego zachlapania podłogi zostaje ograniczone do minimum. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, że dobrze wykonana izolacja stanowi ważną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi (przedziurawieniem, wgnieceniem itp.), a ponadto niweluje drgania i fale generujące wyjątkowo nieprzyjemny dla człowieka hałas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie wykorzystywane są komory chłodnicze i mroźnicze?
Produkcja oraz przechowywanie artykułów wymagających utrzymania niskich temperatur powoduje konieczność wyposażenia pomieszczeń w system chłodniczy. Profesjonalne komory mroźnicze dają możliwość […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?