Typy i rodzaje wag stosowanych w handlu i przemyśle

Typy i rodzaje wag stosowanych w handlu i przemyśle
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wagi to urządzenia stosowane powszechnie, z racji tego że pomiar masy jest konieczny w bardzo wielu branżach. Spotkamy się zatem z nimi w wielu gałęziach przemysłu, a w tym w szeroko pojętym handlu, gdzie służą oczywiście do ważenia konkretnych artykułów przeznaczonych na sprzedaż. Nie występują one jednak w jednej formie, ale dzielą się na wiele rodzajów i typów, spośród których każdy charakteryzuje się nieco innym sposobem działania. Jakie wagi stosuje się najczęściej?

Rodzaje wag przemysłowych – jakie wyróżniają się na rynku?

Pierwszym rodzajem wag są specjalne pomosty, przeznaczone do wykonywania pomiarów wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba ważenia ciężarów przejezdnych  dużej masie. Charakteryzują się one dużym udźwigiem, nieporównywalnym z żadnymi innymi wagami. Inną budową i działaniem odznaczają się wagi wiszące, zwane hakowymi. warsztatach samochodowych, fermach hodowlanych, gospodarstwach rolniczych oraz w hurtowniach i większych placówkach handlowych. Z reguły są nieduże a ich budowa jest raczej prosta. Z uwagi na swoją funkcjonalność stosuje się m.in. w warsztatach samochodowych, gospodarstwach rolnych, czy też w hurtowniach, placówkach handlowych i magazynach. W tych ostatnich często będzie można spotkać się również z wagami paletowymi, z racji składania materiałów na paletach, a także platformowymi. Do wszystkich wymienionych warto dodać duże wagi samochodowe, znajdujące miejsce przykładowo na składach materiałowych, a także mniejsze i precyzyjniejsze wagi lekarskie wykorzystywane w szpitalach, które nabyć można np. za pośrednictwem witryny internetowej https://elektrowag.pl/pl/producer/Radwag/24 lub w stacjonarnych sklepach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zaaranżować małe mieszkanie, aby było w pełni funkcjonalne?
Jak zaaranżować małe mieszkanie, aby było w pełni funkcjonalne?
Małe mieszkanie stanowi ogromne wyzwanie aranżacyjne nawet dla wprawionych architektów. Stosując jednak proste i niedrogie triki, możemy sprawić, by ta […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?