Typy i rodzaje klimatyzacji jakie można zastosować w pomieszczeniach

Typy i rodzaje klimatyzacji jakie można zastosować w pomieszczeniach
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W celu zapewniania komfortowych warunków wewnątrz pomieszczeń w budynkach stosuje się klimatyzację. Z jej pomocą można dostosować temperaturę zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Zwykle jej eksploatacja kojarzy się z ochładzaniem powietrza, ale co ciekawe może ona pracować również w drugą stronę, a więc osuszać ja i ogrzewać. Może przynieść zatem wiele korzyści bez względu na panującą porę roku i z tego względu warto się na nią zdecydować. Zanim jednak taki system zostanie zamontowany w biurze czy w domu należy go odpowiednio dobrać. Na rynku dostępne są bowiem różne rodzaje klimatyzacji. Jaką klimatyzację można zastosować?

Klimatyzacja – jakie rodzaje są dostępne na rynku?

Podział klimatyzacji zależy od przyjętych kryteriów klasyfikacyjnych. Jeżeli pod uwagę weźmie się sposób odbioru energii, to można mieć do czynienia z systemami bezpośrednio odparowania lub tzw. systemami wody lodowej. Poza tym poszczególne rodzaje odróżnia np. ilość jednostek wewnętrznych. Można korzystać z monobloków, czyli pojedynczych urządzeń, klimatyzatorów typu SPLIT składających się z dwóch modułów, systemów MULTI-SPLIT zawierających kilka jednostek wewnętrznych oraz VRF, a więc systemu najbardziej rozbudowanego, bo może posiadać nawet do kilkudziesięciu urządzeń. Warto przy tym pamiętać, że klimatyzatory mogą być stacjonarne lub przenośne. Ponadto klimatyzatory obecne w wymienionych rodzajach klimatyzacji dzielą się jeszcze na typy. Najpopularniejsze są egzemplarze ścienne, czyli jak sama nazwa wskazuje montowane na ścianie. Oprócz tego można spotkać modele ścienno-przysufitowe przytwierdzone do sufitu, kasetonowe przeznaczone do instalacji w podwieszanym suficie, przypodłogowe umieszczane we wnękach oraz kanałowe. Większość z nich zawsze znajduje się w jednej ofercie firm zajmujących się montażem klimatyzacji. Tak jest chociażby w przypadku http://www.phfelix.pl, przedsiębiorstwa realizującego też profesjonalny serwis. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat konkretnych rodzajów klimatyzacji warto skonsultować się z ekspertem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Salon – jak go urządzić by niczego w nim nie brakowało
Domowe pomieszczenia można zaprojektować według własnego gustu, uwzględniając jednocześnie wszystkie warianty funkcjonalności. Duże znaczenie ma zróżnicowany asortyment, który proponują sklepy […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?