Soczewki kontaktowe – czym są i jakie rodzaje?

Jakie jest ich zadanie?

Soczewki kontaktowe są świetną alternatywą dla okularów. Pozwalają one użytkownikowi widzieć wyraźnie bez konieczności noszenia okularów lub używania soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe są wykonane z miękkich, elastycznych materiałów, które umieszcza się bezpośrednio na powierzchni oka. Mogą być wykonane z plastiku lub silikonu i występują w wielu różnych rozmiarach i kształtach.

Soczewki kontaktowe są zazwyczaj noszone z powodów kosmetycznych lub przez osoby z problemami z widzeniem, takimi jak krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Soczewki kontaktowe mogą być również stosowane do leczenia chorób oczu, takich jak keratokonus (stan, w którym rogówka staje się bardziej stożkowa).

Istnieje wiele różnych rodzajów soczewek kontaktowych

Miękkie soczewki kontaktowe – są często używane przez osoby, które cierpią na suchość oczu, ale są również popularne wśród osób, które na co dzień noszą twarde kontakty, ponieważ czują się w nich bardziej komfortowo niż w twardych. Miękkie soczewki kontaktowe nie muszą być zdejmowane co noc, jak w przypadku twardych soczewek, nie ma też ryzyka ich zgubienia!

Soczewki gazoprzepuszczalne (GP) – są podobne do miękkich, ale są od nich trwalsze, ponieważ są wykonane z twardszych materiałów, które nie wchłaniają wilgoci tak szybko jak miękkie. Soczewki kontaktowe GP mogą być noszone przez dłuższy okres czasu bez konieczności używania ich.

Jeśli chcesz zacząć z nich korzystać, to sprawdź witrynę: https://medaroptyk.pl/soczewki-kontaktowe/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 2 =