Soczewki kontaktowe – czym są i jakie rodzaje?

Soczewki kontaktowe – czym są i jakie rodzaje?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie jest ich zadanie?

Soczewki kontaktowe są świetną alternatywą dla okularów. Pozwalają one użytkownikowi widzieć wyraźnie bez konieczności noszenia okularów lub używania soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe są wykonane z miękkich, elastycznych materiałów, które umieszcza się bezpośrednio na powierzchni oka. Mogą być wykonane z plastiku lub silikonu i występują w wielu różnych rozmiarach i kształtach.

Soczewki kontaktowe są zazwyczaj noszone z powodów kosmetycznych lub przez osoby z problemami z widzeniem, takimi jak krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Soczewki kontaktowe mogą być również stosowane do leczenia chorób oczu, takich jak keratokonus (stan, w którym rogówka staje się bardziej stożkowa).

Istnieje wiele różnych rodzajów soczewek kontaktowych

Miękkie soczewki kontaktowe – są często używane przez osoby, które cierpią na suchość oczu, ale są również popularne wśród osób, które na co dzień noszą twarde kontakty, ponieważ czują się w nich bardziej komfortowo niż w twardych. Miękkie soczewki kontaktowe nie muszą być zdejmowane co noc, jak w przypadku twardych soczewek, nie ma też ryzyka ich zgubienia!

Soczewki gazoprzepuszczalne (GP) – są podobne do miękkich, ale są od nich trwalsze, ponieważ są wykonane z twardszych materiałów, które nie wchłaniają wilgoci tak szybko jak miękkie. Soczewki kontaktowe GP mogą być noszone przez dłuższy okres czasu bez konieczności używania ich.

Jeśli chcesz zacząć z nich korzystać, to sprawdź witrynę: https://medaroptyk.pl/soczewki-kontaktowe/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy warto skorzystać z usług elektrycznych?
Kiedy warto skorzystać z usług elektrycznych?
Instalacje elektryczne są niezbędne do tego, aby móc w pełni korzystać z możliwości współczesnych narzędzi oraz urządzeń elektronicznych. Tym samym […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?