Popularne zimowe trunki

Zimą aura nie sprzyja wychodzeniu z domu. Zazwyczaj zwyczajnie snujemy się przemarznięci. Skłonić do tego, aby udać się do restauracji może nas tylko myśl, o pysznym i rozgrzewającym napoju. Chyba tylko wtedy przechodzi nam ochota na popularne latem zimne piwo i chłodzące napoje gazowane, mrożone kawy czy herbaty.

Rozgrzewające piwa i wina

Popularne zimowe trunki to aromatyczne grzane wino z dodatkiem cynamonu, goździków i skórki z pomarańczy. Wspaniałą i pomysłową alternatywą jest również piwo podawane z korzennymi przyprawami, albo z staromodnym jajkiem i cukrem. Takie trunki wymagają specjalnej oprawy, jak na przykład kubki do grzanego wina, które ułatwią picie gorącego napoju, a do tego są piękne wizualnie, co zachęca niezdecydowanych do skosztowania wina i piwa. W domowym zaciszu, siedząc przy kominku, lub po prostu oglądając wieczorem telewizję, chętnie sięgamy po domowe nalewki zrobione z wiśni, porzeczki, pigwy, albo cytryny. Znakomicie rozgrzewają i poprawiają nastrój.

Kawa czy herbata?

Oczywiście oprócz napojów alkoholowych popularne zimą są również kawa i herbata przyrządzane jednak w szczególny sposób. Do kawy dodawane są syropy o różnych smakach i kolorach. Najpopularniejszy jest syrop cynamonowy, którego zapach niezaprzeczalnie kojarzy się z wyczekiwanymi świętami Bożego Narodzenia. Najsmaczniejsza zimowa herbata to taka z dodatkiem soku malinowego, cząstek pomarańczy, imbiru i goździków. Wiele firm oferuje również gotowe mieszanki ziół, przypraw i cząstek owoców, które intensywnie pachną i są ciekawą alternatywą dla tradycyjnej herbaty.

Takie mieszanki można również skomponować w domu latem, zbierając i susząc potrzebne składniki. Zalane wrzątkiem staną się idealnym napojem w okresie zimowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 9 =