Pomysłowe zabawy ze szkolnych dziecięcych lat

Pomysłowe zabawy ze szkolnych dziecięcych lat
wiem-co-chce
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szkolne lata generują nie tylko wspomnienia związane z nauką, ale i dużą dawką dobrej zabawy. Te zazwyczaj o charakterze ruchowym, wymagającym od uczestników większej aktywności jak i zaangażowania, przyciągają coraz to nowych zainteresowanych. Kreatywne gry cechują się dużą dozą myślenia logicznego, a jednocześnie odrobiną rywalizacji, która uruchamia ducha walki w małych konkurentach. Jakie zabawy szkolne sprawdzą się w dzisiejszych realiach?

Integrujące i wymagające myślenia

Gry integracyjne sprawdzą się w momentach, gdy grupa dzieci dopiero poznaje się ze sobą i nie do końca czuje na wspólnej przestrzeni swobodnie. Z kolei te wymagające większego ruchu, pobudzą graczy i zniwelują objawy znudzenia, czy nawet początkowego zniechęcenia. Polecane są rozwiązania, które równoważą elementy logiczne, z zabawowymi oraz ruchowymi, jak kropki gra ta polega na pozostawaniu w ciągłym ruchu i jest wariacją na temat klasycznej zabawy w punkty. Uczestnicy ćwiczą w niej szybkość, pamięć i czas reakcji – ten, kto najszybciej przejdzie przez określone pola, nie dotykając stopami złych kolorów, wygra konkurencję.

Gry podwórkowe nawiązują swoją budową do najprostszych metod. Dzięki temu zrozumienie ich zasad nie będzie czynnością skomplikowaną, a budowa pozwalająca na ich zamontowanie na zewnątrz wykreuje możliwość zabawy na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniem cieszą się również tak zwane gry korytarzowe, które przedstawione są na stronie: http://smartplac.pl/gry-korytarzowe-2/. W większości przypadków opierają się na zastosowaniu kolorowych naklejek w dużych rozmiarach, które umieszczane są na podłodze – oryginalna i wzbudzająca ciekawość opcja na zabawę w trakcie przerwy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni tłumik do swojego samochodu?
Przy wyborze właściwego tłumika, poszukiwania należy przede wszystkim rozpocząć od wyselekcjonowania części, które będą dopasowane do posiadanego przez nas samochodu. […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?