Szkolne lata generują nie tylko wspomnienia związane z nauką, ale i dużą dawką dobrej zabawy. Te zazwyczaj o charakterze ruchowym, wymagającym od uczestników większej aktywności jak i zaangażowania, przyciągają coraz to nowych zainteresowanych. Kreatywne gry cechują się dużą dozą myślenia logicznego, a jednocześnie odrobiną rywalizacji, która uruchamia ducha walki w małych konkurentach. Jakie zabawy szkolne sprawdzą się w dzisiejszych realiach?
Gry integracyjne sprawdzą się w momentach, gdy grupa dzieci dopiero poznaje się ze sobą i nie do końca czuje na wspólnej przestrzeni swobodnie. Z kolei te wymagające większego ruchu, pobudzą graczy i zniwelują objawy znudzenia, czy nawet początkowego zniechęcenia. Polecane są rozwiązania, które równoważą elementy logiczne, z zabawowymi oraz ruchowymi, jak kropki gra ta polega na pozostawaniu w ciągłym ruchu i jest wariacją na temat klasycznej zabawy w punkty. Uczestnicy ćwiczą w niej szybkość, pamięć i czas reakcji – ten, kto najszybciej przejdzie przez określone pola, nie dotykając stopami złych kolorów, wygra konkurencję.
Gry podwórkowe nawiązują swoją budową do najprostszych metod. Dzięki temu zrozumienie ich zasad nie będzie czynnością skomplikowaną, a budowa pozwalająca na ich zamontowanie na zewnątrz wykreuje możliwość zabawy na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniem cieszą się również tak zwane gry korytarzowe, które przedstawione są na stronie: http://smartplac.pl/gry-korytarzowe-2/. W większości przypadków opierają się na zastosowaniu kolorowych naklejek w dużych rozmiarach, które umieszczane są na podłodze – oryginalna i wzbudzająca ciekawość opcja na zabawę w trakcie przerwy.