Optyczne powiększenie salonu – jak to zrobić?

Optyczne powiększenie salonu – jak to zrobić?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niewielki salon jest wnętrzem, w którym każdy centymetr kwadratowy wolnej przestrzeni ma ogromne znaczenie. W trakcie aranżacji należy zatem koniecznie zadbać o jego optyczne powiększenie. Podstawą jest oczywiście wybór odpowiednich mebli, bo to one są tutaj głównymi elementami wyposażenia i zajmują zdecydowanie najwięcej miejsca.  Np. na https://euforma.pl/kategoria-produktu/meble/fotele/ można znaleźć siedziska, które doskonale sprawdzą się w małych wnętrzach. Godne polecenia są w szczególności nowoczesne konstrukcje wielofunkcyjne. 

Pamiętajmy o stosownym oświetleniu

W celu optycznego powiększenia salonu należy w pierwszej kolejności pomalować ściany na spokojne, jednolite kolory o zróżnicowanej temperaturze. Dodadzą one bowiem przestrzeni głębi, a jednocześnie nadmiernie jej nie przytłoczą. Zaleca się również wprowadzenie dywanu oraz dużych elementów szklanych, takich jak choćby drzwi z szybami czy lustra ścienne. Poza tym spore znaczenie ma dobór odpowiedniego oświetlenia. Warto użyć kilku lamp rozmieszczonych w różnych punktach, pamiętając o tym, aby modele sufitowe wisiały jak najniżej, bo jest to gwarancja braku niepożądanych cieni rzucanych przez poszczególne elementy wyposażenia.

Ostatnim kluczowym działaniem jest postawienie w pokoju właściwych mebli, które w żadnym wypadku nie mogą być nadmiernie rozbudowane ani przesadnie ozdobione. Doskonale sprawdzi się m.in. rozkładana sofa Sits z funkcją spania (ewentualnie narożnik), fotel z zagłówkiem i podłokietnikami, stolik kawowy na stalowych nóżkach i ze szklanym blatem, niska szafka RTV, a także kompaktowa komoda z wieloma szufladami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Miechy zawieszenia – do czego służą i jak przekładają się na dalszą jazdę samochodem?
Miechy zawieszenia, czyli poduszki powietrzne znajdują zastosowanie w różnego rodzaju samochodach. Zapewniają tym samym komfort, jak i bezpieczeństwo jazdy. Stwarzają […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?