Ochroniarz – jakie są jego obowiązki?

Ochroniarz – jakie są jego obowiązki?
wiem-co-chce
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pracownik agencji ochrony potocznie zwany ochroniarzem pełni ważną funkcję, gdyż w dużym skrócie dba o nasze bezpieczeństwo. Odbywa się to w wielu miejscach i na różnych płaszczyznach, zarówno podczas różnego rodzaju imprez kulturalnych czy też sportowych, ale również między innymi w sklepach lub galeriach handlowych. Ludzie ci zajmują się również ochroną banków i konwojowaniem pieniędzy lub rzeczy wartościowych. Można ich też spotkać w placówkach szkolnych, gdzie pilnują porządku. Jest to osoba do której najczęściej podczas imprezy lub zakupów w pierwszej kolejności zgłaszamy się, gdy mamy jakiś problem albo potrzebujemy pomocy. Agent ochrony udzieli nam jej sam w ramach posiadanych kompetencji lub też powiadamia właściwe służby, czyli chociażby Policję, Straż Miejską, czy Pogotowie Ratunkowe.

Jak zostać agentem ochrony?

W powyższej kwestii są właściwie dwie drogi. Pierwsza z nich to ukończenie szkoły policealnej na kierunku pracownik ochrony, natomiast druga możliwość to zaliczenie stosownego kursu. Osoba taka już podczas wykonywania obowiązków służbowych jest wyposażona w mundur, środki łączności oraz odpowiednie uzbrojenie. Jeśli chodzi o podjęcie pracy w takiej dziedzinie jak ochrona Wrocław jest miastem, gdzie znajduje się spora ilość profesjonalnych firm zajmujących się powyższymi działaniami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo oznakować pojazd, aby uniknąć mandatu?
Jak prawidłowo oznakować pojazd, aby uniknąć mandatu?
Prowadzenie pojazdów wymaga od nas znajomości wielu przepisów. Nie tylko musimy przestrzegać reguł dotyczących prawidłowego poruszania się na drodze, ale […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?