Nauka dwóch języków na etapie przedszkolnym – czy to zdaje egzamin?

Nauka dwóch języków na etapie przedszkolnym – czy to zdaje egzamin?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzieci powinny uczyć się języków od najmłodszych lat, na przykład w przedszkolach. Obecnie spotykamy przedszkola dwujęzyczne, które umożliwiają im taką naukę.

W przyszłości będzie im o wiele łatwiej!

Dziecko, które uczy się drugiego języka od wieku przedszkolnego, z wielką łatwością przyswoi sobie jego pozostałe niezbędne elementy na drodze dalszej edukacji.

Jeśli masz dziecko lub spodziewasz się go, możesz pomyśleć o środowisku językowym, w którym będzie żyło. Dzieci często naśladują dorosłych i nawet gdy są bardzo małe potrafią zrozumieć co się wokół nich dzieje. Dlatego, jeśli zdecydowałeś się uczyć swoje dziecko dwóch języków w młodym wieku, to jest to bardzo korzystne oraz przyszłościowe. W dalszej nauce mogą mu pomóc obecne dziś niejedno przedszkole dwujęzyczne mokotów, które zdobytą wiedzę, będzie tylko pielęgnować.

Dynamiczny rozwój zdolności komunikacyjnych

Twoje dziecko stanie się bardziej komunikatywne i pewne siebie w kontaktach z ludźmi z jego otoczenia.

Nie musicie się martwić o żadne zaniedbanie w rozwoju swojego potomstwa. Placówki takie jak przedszkole dwujęzyczne mokotów obierają na cel szlifowanie zdolności, które posiada dziecko, dzięki czemu już na etapie szkoły średniej będzie ono płynnie posługiwać się dwoma językami.

Korzyści płynące z dwujęzyczności dla rozwoju poznawczego dzieci są dobrze udokumentowane. Badania wykazują, że dzieci dwujęzyczne mają wyższy iloraz inteligencji niż ich jednojęzyczni rówieśnicy, co wynika z ich większej elastyczności umysłowej i zdolności do przełączania się między językami i zadaniami.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aranżacja pokoju dla dziecka – o co warto zadbać, żeby było stylowo i funkcjonalnie?
Aranżacja pokoju dla dziecka – o co warto zadbać, żeby było stylowo i funkcjonalnie?
Wystrój pokoju dziecięcego odgrywa istotną rolę dla harmonijnego rozwoju i dobrego samopoczucia maluszków. Warto więc starannie i uważnie dobierać poszczególne […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?