Najważniejsze cechy maszyn CNC

Najważniejsze cechy maszyn CNC
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Maszyny CNC to sterowane komputerowo, zaawansowane technologicznie maszyny, które służą do cięcia, kształtowania i formowania materiałów. Są one wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu wytwórczego, od motoryzacyjnego po lotniczy. Chociaż głównym celem maszyn CNC jest wykonywanie powtarzalnych zadań szybko i dokładnie, oferują one również elastyczność i dostosowanie, których nie można znaleźć w większości procesów ręcznych. Chcąc skorzystać z maszyn CNC w Radomiu są firmy, które oferują usługi z wykorzystaniem właśnie tych maszyn.

Do kluczowych cech maszyn CNC należą:

Wyłączniki naprowadzające i wyłączniki krańcowe

Przełącznik naprowadzający to czujnik, który informuje maszynę, gdzie się znajduje w stosunku do punktu początkowego. Jest to ważne, ponieważ jeśli maszyna miałaby się poruszać nie wiedząc, gdzie się znajduje, mogłaby potencjalnie zderzyć się z czymś lub kimś.

Wyłączniki krańcowe są podobne do wyłączników naprowadzających, ale informują maszynę, kiedy osiągnęła ona skrajny punkt na swojej osi. Może to być przydatne w zapobieganiu awariom podczas korzystania z maszyny CNC o konstrukcji typu gantry.

Kontrola prędkości wrzeciona

Kontrola prędkości wrzeciona pozwala na regulację szybkości obracania się wrzeciona (głównego narzędzia skrawającego). Im szybciej idzie, tym więcej mocy zużywa i odwrotnie. Ta kontrola jest również ważna dla materiałów, które wymagają różnych prędkości w oparciu o ich twardość lub grubość, a także materiałów, które mają zainstalowane różne narzędzia tnące (takie jak węglik).

Sterowanie zasilaniem

Ten element sterujący pozwala wyłączyć zasilanie przechodzące przez maszynę. Zazwyczaj znajduje się w pobliżu miejsca, w którym przewód zasilający jest podłączony do gniazdka ściennego, dzięki czemu po odłączeniu maszyny od zasilania, całe zasilanie przechodzi przez system natychmiast i bezpiecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich problemach prawnych najczęściej pomagają nam prawnicy?
W jakich problemach prawnych najczęściej pomagają nam prawnicy?
Prawnicy pomagają w szerokim zakresie problemów prawnych. Wiele osób uważa, że prawnicy zajmują się tylko prawem karnym, ale w rzeczywistości […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?