Na podstawie jakich cech wybrać idealną nianię dla naszego dziecka?

Na podstawie jakich cech wybrać idealną nianię dla naszego dziecka?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poszukiwanie idealnej niani dla naszego dziecka to dosyć trudne zadanie. Idealna kandydatka musi spełniać bowiem wszystkie wymagania jakie przed nią postawimy. W końcu chodzi o dobro naszego podopiecznego, a w tym wypadku nie ma kompromisów. Zatem, na podstawie jakich cech wybrać idealną nianię dla naszego dziecka? Odpowiedź znajduje się w dalszej części artykułu.

Po pierwsze – kompetencje zawodowe 

Pierwszą kwestią, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę wybierając idealną opiekunkę dla naszego dziecka, są kompetencje zawodowe kandydatki. Chodzi o jej dotychczasowe doświadczenie w opiece nad dziećmi , a także ewentualne kursy i szkolenia, które stanowią potwierdzenie na to, że jest właściwie przygotowana do wykonywanego przez siebie zawodu. Oczywiście wyżej wspomniane nie dają gwarancji, że będzie odpowiednią nianią dla dziecka, jednak dają solidne podstawy do tego, aby zaprosić ją na rozmowę i poddać jej kandydaturę dalszej weryfikacji. 

Po drugie – podejście do dziecka 

Nawet najbardziej wykwalifikowanej niani może przytrafić się tzw. wypalenie zawodowe. To natomiast przełoży się na jej stosunek do maluchów. Dlatego też zaprośmy odpowiadającą nam kandydatkę na dzień próbny. W jego trakcie sami przekonamy się, czy warto ją zatrudnić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zrobić dobry domowy bimber?
Jak zrobić dobry domowy bimber?
Produkcja domowego bimbru jest znacznie bardziej opłacalna pod każdym względem niż zakup tradycyjnego alkoholu w sklepie. To oszczędność przede wszystkim […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?