Na jakich zasadach można wziąć leasing?

Na jakich zasadach można wziąć leasing?
wiem-co-chce
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne produkty finansowe są dostosowane do różnorakich potrzeb oraz możliwości konsumentów. Pozwalają one nie tylko opłacić prywatne projekty, ale także biznesowe, czy firmowe. W zakresie tych ostatnich coraz popularniejszą formą wsparcia jest leasing. Jakie są jego zalety? Oto ich lista.

Elastyczność i personalizacja spłat

Leasing jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw. Pozwala pozyskać wybrany produkt, np. samochód firmowy lub maszyny produkcyjne na preferencyjnych zasadach. Wnioskodawca może bowiem samodzielnie, oczywiście w pewnych granicach, ustalić wysokość wpłaty wstępnej, miesięcznych rat oraz wykupu. Przez cały okres spłaty przedmioty pozostają w posiadaniu leasingodawcy. W rezultacie osoba decydująca się na ten rodzaj finansowania ma możliwość swobodnego korzystania z leasingowanych zasobów, natomiast ich właścicielem staje się  w momencie uiszczenia ostatniej raty.

Zalety leasingu wobec tradycyjnych kredytów

Leasing jest rozwiązaniem, z którego znacznie łatwiej skorzystać niż z kredytu. Dzieje się tak, ponieważ, w celu jego uzyskania nie prowadzi się tak skrupulatnej procedury sprawdzającej, jak w przypadku przyznawania tradycyjnych pożyczek. Co więcej, zasady spłaty zobowiązania są bardziej elastyczne, gdyż osoba zainteresowana nią sama decyduje o wysokości wpłaty własnej, w zależności od dochodów. Może być to nawet 40% całej należności, co przekłada się także na wysokość miesięcznego obciążenia. Konsument korzystający z kredytu nie może cieszyć się tego rodzaju możliwościami. Więcej informacji o  zaletach leasingu łatwo znaleźć na stronie internetowej: https://vkl.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób można wspierać rozwój firmy?
W jaki sposób można wspierać rozwój firmy?
Własna firma to duża odpowiedzialność. Oprócz korzyści, jakie odnosimy, prowadząc swój biznes, musimy także stawić czoła licznym wyzwaniom. Jednym z […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?