Małe, ale przydatne narzędzia stolarskie

Małe, ale przydatne narzędzia stolarskie
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Narzędzia stolarskie to niezbędne elementy wyposażenia każdego przydomowego warsztatu. Służą one bowiem zarówno do wykonywania drobnych prac remontowych, jak i konstruowania prostych mebli. Pamiętajmy jednak, że oprócz zaawansowanych narzędzi zasilanych prądem należy również posiadać szereg drobnych sprzętów ręcznych, ponieważ to one gwarantują dużą precyzję cięcia czy szlifowania. Mowa tutaj m.in. o takich elementach, jak choćby pilnik do drewna, dłuto czy młotek. 

Warsztat musi być doskonale wyposażony

W warsztacie powinny się znajdować liczne, drobne narzędzia do ręcznej obróbki drewna, ponieważ gwarantują one dużą mobilność i pozwalają na wykonywanie precyzyjnych prac. Jednym z kluczowych elementów są oczywiście młotki – optymalny wybór to modele stolarskie ze specjalną główką służącą do wyciągania gwoździ. Tego typu sprzęt musi doskonale leżeć w dłoni i ważyć nie więcej niż 500 g. Nie obejdzie się również bez miar taśmowych z wyraźną podziałką i sprawnym mechanizmem blokującym, noża to tapet z wymiennymi ostrzami, a także zestawu dłut. Jeśli chodzi o te ostatnie narzędzia, to są one wykorzystywane nie tylko do żłobienia rowków i otworów, ale też do wykonywania złącz ciesielskich i gniazd pod zawiasy oraz czopy. Inne niezbędne elementy to m.in.:

– poziomica – potrzebna do utrzymywania poziomu albo pionu

– wkrętaki – zwane potocznie śrubokrętami, służą do wkręcania i odkręcania m.in. śrub

świder do drewna – do wiercenia otworów

– heble – używane w celu zmiany kształtu danego elementu lub jego wygładzenie

– ściski i szczypce – do stabilizowania obrabianych części

– klucze imbusowe i nasadowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ekogroszek – co to jest i jak powstaje?
Ekogroszek – co to jest i jak powstaje?
Ekogroszek jest rodzajem paliwa stałego, które zdobywa coraz większą popularność. Do jego produkcji wykorzystuje się co prawda węgiel kamienny, ale […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?