Jakiego typu szambo można zainstalować na własnej posesji?

Jakiego typu szambo można zainstalować na własnej posesji?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy z nas posiadając dom generuje różnego rodzaju odpady i śmieci, które muszą być następnie usunięte. Podobnie jest z nieczystościami takimi jak ścieki, które zazwyczaj odprowadzane są do kanalizacji. Często zdarza się jednak, że konkretna posesja nie ma możliwości podłączenia się do kanału, co wymusza stosowanie innych rozwiązań. Jednym z nich jest zainstalowanie koło domu szamba, w którym to ścieki będą gromadzone, a następnie regularnie wywożone. Szamba są jednak różne, co stwarza potrzebę dokonania wyboru zgodnego z potrzebami. Jakie typu szamba należą do opcji?

Szambo przydomowe – jakie są jego rodzaje?

Szamba możliwe do instalacji koło domu dzieli się głównie ze względu na materiał z jakiego są wykonane. Najczęściej spotkamy się z szambami betonowymi oraz plastikowymi. Pierwsze z nich są trwałe i z pewnością bardzo bezpieczne dla środowisko, co stanowi zdecydowany atut. Poza tym są wytrzymałe na tyle, że nad nimi bez problemu można zbudować nawet podjazd dla samochodów. Plastikowe z kolei jest naprawdę odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Charakteryzuje je również solidność i szczelność, dzięki czemu mogą funkcjonować przez wiele lat. Obydwa z nich można wykonać w dwóch wersjach, ponieważ istnieją szamba jednokomorowe oraz dwukomorowe. Zbiornik dwukomorowy różni się od jednokomorowego tym, że posiada specjalną przegrodę przelewową. Zatrzymuje ona w pierwszej komorze tzw. grube ścieki. Jednocześnie powoduje ona, że płynne nieczystości przelewają się z pierwszej do drugiej komory. Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego przed instalacją szamba warto dokładnie określić swoje preferencje i skontaktować się z fachowcami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy można samodzielnie przeprowadzić montaż klimatyzatora?
Czy można samodzielnie przeprowadzić montaż klimatyzatora?
Możliwe jest wykonanie instalacji klimatyzatora samodzielnie. Istnieją różne rodzaje klimatyzatorów dostępnych na rynku i ważne jest, aby wybrać odpowiedni dla […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?