Jakie są warunki skupu aut?

Jakie są warunki skupu aut?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skupy aut używanych to coraz popularniejsze miejsca na mapie wielu miast naszego kraju. Działają bowiem na bardzo prostej zasadzie – skupują samochody poniżej ceny rynkowej, aby odsprzedać je dalej z jakimś zyskiem. Skorzystanie z ich usług powinny rozważyć osoby posiadające pojazdy po wypadkach (całkowicie skasowane lub uszkodzone w stopniu umiarkowanym albo nawet lekkim), a także wszyscy ci, którym zależy na szybkim i bezproblemowym pozbyciu się auta (np. po zakupie nowego modelu z salonu). Dużą zaletą skupów jest również to, że funkcjonują 7 dni w tygodniu i często oferują własny dojazd do klienta.

Szybko i z korzyścią dla klienta

Warto podkreślić, że największe skupy nad Wisłą są w stanie zaoferować klientom nawet 90% ceny rynkowej, co w połączeniu z faktem, że pieniądze mogą być wypłacone od ręki, jest dla wielu osób znakomitą ofertą (takie warunki proponuje m.in. skup aut Poznań). Sprzedaż pojazdu wygląda następująco:

W pierwszej kolejności należy skorzystać z internetu, aby porównać oferty poszczególnych skupów. Większość z nich posiada stronę www, więc nie powinno być z tym żadnych problemów.

Po dokonaniu wyboru miejsca wypełniamy formularz zgłoszenia auta do sprzedaży (dostępny przeważnie na stronie internetowej firmy), w którym opisujemy pojazd w ogólnym zarysie. Czasami musimy też podać dodatkowe informacje na nasz temat, np. dane z dowodu.

Umawiamy się z właścicielem punktu na spotkanie, do którego może dojść nawet tego samego dnia.

W trakcie spotkania ustalamy cenę, za którą sprzedamy samochód – zazwyczaj odbywa się to w towarzystwie rzeczoznawcy. Często można negocjować kwotę, bo skupy są w tej kwestii elastyczne.

Finalizujemy transakcję, podpisując umowę kupna-sprzedaży.

Otrzymujemy pieniądze od razu do ręki albo po kilku dniach na konto bankowe.

Z procesem skupu aut np. w Warszawie można zapoznać się też na https://www.auto-kurek.pl/skup-aut/mazowieckie/warszawa/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Strona internetowa – nowoczesna wizytówka firmy
Świetnie rozwinięty rynek konkurencyjny stawia przed firmami nowe wyzwania. Trzeba w taki sposób zaprezentować swoją ofertę, aby była atrakcyjna na […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?