Obecna korzystna koniunktura gospodarcza zachęca wiele młodych osób do założenia swojej działalności. Perspektywa zostania przedsiębiorcą i prowadzenia interesów na własnych rachunkach może być bardzo kusząca, szczególnie dla osób, które nie są zadowolone ze swojej obecnej pracy. Nie można jednak zapomnieć, że bycie samozatrudnionym wiąże się ze zdecydowanie większą odpowiedzialnością niż praca na etacie.
Przedsiębiorca, przynajmniej na początku, sam musi zatroszczyć się o zagadnienia prawne, rozliczenia podatków, tworzenie marki oraz świadczenie usług lub produkcję towarów. Pierwsze trudności zaczynają się już w momencie rozpoczynania działalności. Skomplikowane przepisy nie zachęcają do otwierania własnych biznesów, dlatego dziś w uproszczeniu przedstawimy wam proces zakładania działalności.
Decyzja została podjęta, jednak co dalej? Przede wszystkim zaczynamy od wyboru formy prawnej oraz formy opodatkowania naszej firmy. Kolejnym krokiem jest określenie zakresu swojej działalności oraz klasyfikacja firmy zgodnie z kodem PKD. Gdy mamy to już za sobą, możemy oficjalnie zarejestrować firmę.
Wystarczy tylko złożyć odpowiedni wniosek CEIDG i można przejść do nieco przyjemniejszych zadań. Gdy nasza firma oficjalnie egzystuje i możemy zacząć pracować, konieczne jest zdecydowanie o sposobie prowadzenia księgowości.
Możemy wykonywać to samodzielnie, jednak jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy to lepszym rozwiązaniem będą usługi biura rachunkowego. Na tym etapie warto również wyrobić pieczątkę firmową oraz założyć rachunek bankowy. Kolejnym etapem, nieco bardziej związanym z promocją naszej firmy jest budowa strony internetowej.
W dzisiejszych czasach jest ona konieczna do stworzenia więzi z klientem i zachęcenia go do współpracy. Do budowy firmy będziemy potrzebowali wybrać domenę (np. popularna jest domena info) oraz zatrudnić programistę, który zaprojektuje dla nas jej treść.Pomocy w zakresie wybrania odpowiedniej domy udzieli https://rapiddc.pl.