Jakie podstawowe meble powinny znaleźć się w pokoju dziecka?

Jakie podstawowe meble powinny znaleźć się w pokoju dziecka?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pokój dziecka jest przedłużeniem jego osobowości i miejscem, w którym będzie spędzać większość czasu. Dlatego ważne jest, aby odzwierciedlał to, kim są i co lubią.

W pokoju dziecka będziesz chciał zachować następujące podstawowe elementy umeblowania:

Łóżko

Rama łóżka jest idealna, ale jeśli jesteś w budżecie, możesz również użyć materaca na podłodze. Upewnij się tylko, że jest on przykryty prześcieradłem lub kocem, aby Twoje dziecko nie stoczyło się z niego podczas snu. Jeśli wybierasz ramę łóżka, szukaj takiej, która jest solidna i nie przewróci się. Rozważ wysokość materaca przy podejmowaniu decyzji o tym, jak wysoka ma być rama łóżka Twojego dziecka; wyższe dzieci potrzebują łóżek, które są wyżej od ziemi niż młodsze. Możesz chcieć rozważyć zakup sprężyny pudełkowej, jeśli kupujesz regulowaną ramę łóżka.

Biurko i krzesło

Biurko i krzesło, przy którym dziecko może odrabiać lekcje lub bawić się zabawkami siedząc wygodnie na odpowiedniej wysokości od podłogi. Biurko powinno być wystarczająco duże, aby pomieścić laptopa lub tablet do pisania, a także kolorowanki, kredki i inne przybory. Krzesło powinno być wygodne, aby dziecko mogło się łatwo zrelaksować i wygodnie podtrzymywać swoją wagę.

Komoda lub komoda na ubrania

Powinna mieć co najmniej trzy szuflady do przechowywania koszulek, spodni i bielizny (czyli jedna szuflada na każdy dzień tygodnia). Należy również uwzględnić górną szufladę na skarpetki i bieliznę oraz kolejną na koszulki i spodenki. Komoda to świetne miejsce do przechowywania butów i akcesoriów, a także pościeli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić gdy wyświetlacz w naszym telefonie jest uszkodzony?
Co zrobić gdy wyświetlacz w naszym telefonie jest uszkodzony?
Jedna z najbardziej powszechnych usterek w smartfonach to poważnie uszkodzony wyświetlacz (np. pęknięty w kilku miejscach). Może do niej dojść […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?