Jak wykonać trwały i estetycznie wykonany taras?

Jak wykonać trwały i estetycznie wykonany taras?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdego roku, kiedy po zimie zaczyna się robić cieplej i słoneczniej, coraz więcej osób chętnie spędza czas na świeżym powietrzu. Spacery, uprawianie sportów, spożywanie posiłków w restauracyjnych ogródkach. Czasami również pojawia się ochota na zabawę z przyjaciółmi w domowych pieleszach i wówczas, Ci którzy posiadają domy i ogrody, chętnie urządzają spotkania na tarasach. Pomysłów na estetyczne zaaranżowanie tarasu można mieć wiele, ale nim do tego dojdzie, warto zainwestować w jego solidne wykonanie. 

Trwałość na lata przy zachowaniu dobrej jakości i estetyki

Decyzja o posiadaniu tarasu zwykle podejmowana jest już na etapie projektowania domu. Dlatego często stanowi on integralną część budynku, w postaci przygotowanej pod późniejsze wykończenie, betonowej wylewki. By taki taras służył nam latami, warto obudować go deską kompozytową. Ten innowacyjny a zarazem ekologiczny materiał, łączy w sobie trwałość i funkcjonalności PVC z pięknem naturalnego sosnowego drewna. Jego barwę, z bogatej palety kolorów oferowanych przez producenta, dostosowuje się do indywidualnych potrzeb inwestora już w trakcie produkcji desek. Montaż deski kompozytowej na betonie jest łatwy i szybki. Opiera się o wykorzystanie specjalnego systemu łączników umożliwiających tzw. niewidoczny montaż na uprzednio przygotowanej konstrukcji nośnej.

Deski kompozytowe wykorzystywane są także do stworzenia tarasów od podstaw, w domach, w których uprzednio projekt nie uwzględniał takiego założenia. Tarasy z deski kompozytowej można bowiem zamontować bezpośrednio na gruncie lub na dachu (o ile jego geometria na to pozwala) tworząc tzw. tarasy pływające. Specjalne ryfle, znajdujące się na powierzchni deski ułatwiają  odprowadzenie wody przyczyniając się do szybkiego jej schnięcia. Dodatkowo tarasy w takim wydaniu są łatwe w utrzymaniu czystości i nie wymagają okresowego odświeżania, by mogły latami zachować piękny wygląd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Barwniki spożywcze – rodzaje, właściwości i zastosowanie
Barwniki spożywcze – rodzaje, właściwości i zastosowanie
Barwniki spożywcze to często stosowane składniki, których celem jest nadanie pożywieniu barwy sprzed przetworzenia. Używa się ich również przy produktach […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?