Jak wygląda proces grawerowania zapalniczek?

Jak wygląda proces grawerowania zapalniczek?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Grawerowanie to proces, który polega na nacinaniu powierzchni zapalniczki za pomocą narzędzia z końcówką diamentową. Proces grawerowania zapalniczek jest stosunkowo prosty. Należy zabrać zapalniczkę do grawera i zlecić mu naniesienie na nią pożądanego wzoru. Zazwyczaj odbywa się to poprzez umieszczenie zapalniczki w maszynie, która została zaprojektowana specjalnie do tego celu.

Jak dokładnie przebiega proces?

Maszyna ma kilka elementów wyposażenia, które są używane do tworzenia projektu, który chcesz na zapalniczce. Jest również pewien rodzaj oprogramowania, które pomaga tworzyć te projekty, jak również. Oprogramowanie jest podobne do tego, co można znaleźć na każdym komputerze, z wyjątkiem tego, że został zaprojektowany specjalnie dla tego typu pracy.

Po stworzeniu projektu, zostanie on przeniesiony na zapalniczkę za pomocą grawera laserowego. Grawer laserowy wykorzystuje potężną wiązkę światła, która wpala się w materiał, na którym jest skupiona w danym momencie. Dzięki temu możemy tworzyć bardzo szczegółowe obrazy i teksty na wielu różnych materiałach, w tym na przedmiotach metalowych i plastikowych, takich jak między innymi zapalniczki i breloki.

Po wygrawerowaniu możemy pokryć go wykończeniem epoksydowym, które chroni obraz przed zadrapaniami lub innymi uszkodzeniami spowodowanymi ocieraniem się o inne przedmioty, takie jak klucze lub monety w kieszeni, bez utraty jakichkolwiek szczegółów, które zostały dodane podczas procesu grawerowania. Grawerowaną zapalniczkę możesz zamówić na stronie https://zapalniczki.eu/pl/grawer/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie zalety daje podłoga wykonana z płytek?
Podczas urządzania nieruchomości należy zwrócić szczególną uwagę na pokrycia podłóg. Są one poddawane intensywnej i regularnej eksploatacji. Dlatego też tak […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?