Jak udekorować pokój małego dziecka?

Jak udekorować pokój małego dziecka?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć myśleć o dekorowaniu pokoju małego dziecka. Niezależnie od tego, czy spodziewasz się nowego dziecka, czy szukasz pomysłów na pokój malucha, te wskazówki pomogą Ci stworzyć przestrzeń, która jest zarówno zabawna, jak i funkcjonalna.

Wybierz odpowiednie meble

Jeśli Twoje dziecko jest jeszcze w łóżeczku, wybierz takie, pod którym jest dużo miejsca do przechowywania – szuflady lub półki – aby nie zagracało pokoju. Kiedy przyjdzie czas na przejście z łóżeczka, poszukaj mebli, które będą rosły razem z nim. Drzwi przesuwne są świetne, ponieważ zapewniają prywatność, a jednocześnie wpuszczają światło do pokoju.

Używaj jasnych kolorów i wzorów

Dzieci uwielbiają jasne kolory, więc nie bój się iść odważnie podczas dekorowania ich pokoi. Wybierz odważne paski i kropki, a także jasne kolory, takie jak czerwony lub pomarańczowy. Upewnij się, że nie ma ostrych krawędzi na żadnych meblach, w tym lampach i pudełkach na zabawki; zaokrąglone krawędzie są bezpieczniejsze dla maluchów, które nie potrafią jeszcze rozpoznać niebezpieczeństw w swoim otoczeniu.

Dodaj coś na ścianę lub sufit

Dodaj naklejki ścienne, które odzwierciedlają ich zainteresowania. Jeśli Twoje dziecko uwielbia zwierzęta lub superbohaterów, poszukaj naklejek z tymi motywami na nich, aby dodać trochę uroku do ścian bez malowania ich na nieprzyjemny kolor. Możesz również znaleźć gwiazdki fluorescencyjne świecące w ciemności na sufit do pokoju Twojego dziecka, aby nadać efektu gwieździstego nieba. Takie gwiazdki możesz zakupić przykładowo na stronie https://bytecraft.pl/gwiazdki-swiecace-w-ciemnosci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odzież BHP robocza – co wchodzi w jej skład?
Odzież BHP robocza – co wchodzi w jej skład?
Odzież ochronna do pracy to termin określający dużą różnorodność odzieży. Głównym celem tych przedmiotów jest zapewnienie ochrony przed gorącem, zimnem […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?