Jak gustownie urządzić duży salon?

Jak gustownie urządzić duży salon?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Salon, zwany również pokojem dziennym, jest najważniejszym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu i domu. To właśnie w nim odbywają się rodzinne rozmowy, to tam odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy i to przede wszystkim w salonie, w większości przypadków, przyjmujemy również gości. Z tych powodów to także miejsce, które najtrudniej urządzić. Jest bardzo wymagające między innymi w kwestii doboru odpowiednich mebli, które powinny dobrze wyglądać i jednocześnie zapewniać także wygodny wypoczynek czy też dużą ilość miejsca do przechowywania akcesoriów, ubrań czy dekoracji.

 

Komfort przede wszystkim – meble wypoczynkowe

 

Podczas aranżacji salonu największą uwagę warto przyłożyć do wyboru odpowiednich mebli wypoczynkowych. To właśnie od nich zależy codzienny komfort podczas chwili zapomnienia. Na pełen zestaw zazwyczaj składają się sofa lub narożnik, umożliwiające wypoczynek kilku osobom jednocześnie, fotele przeznaczone do relaksu dla jednej osoby, a także pufy lub podnóżki, które mogą pełnić awaryjne miejsce do siedzenia. Jeśli odwiedza nas wielu gości, którzy w dodatku planują również u nas nocować, warto wybrać sofę lub narożnik z pojemnikiem na pościel, kołdrę i poduszki – takie rozwiązanie zapewni praktyczne miejsce do przechowywania tych akcesoriów.

Zdecydowanie najważniejszy dla większości domowników jest fotel. To niezwykle wygodny element zestawu wypoczynkowego, uwielbiany przez osoby w każdym wieku. Zazwyczaj jego budowa opiera się na głębokim siedzisku z dużą ilością wypełnienia, wysokim oparciu (często z wbudowanym zagłówkiem) oraz podłokietnikach, zapewniających odpoczynek również ramionom. Decydując się na fotele Szczecin okaże się miastem, w którym znajdziemy najlepsze z nich, zarówno te nowoczesne, jak i bardzo klasyczne.

 

Praktyczne komody i funkcjonalne schowki – miejsca do przechowywania

 

Nawet najlepsze i niezwykle piękne meble do salonu nie pomogą, gdy w naszym pokoju dziennym nie będzie panował ład i porządek. Wielu domowników ma z tym największy kłopot. Schowanie ubrań, akcesoriów czy ozdób oraz pilotów do domowego sprzętu elektronicznego na swoje miejsce stanowi nie lada problem, szczególnie wtedy, gdy tego miejsca dosłownie nie ma. Zatem warto zdecydować się na praktyczne i funkcjonalne schowki zamykane na drzwi lub modele z szufladami. Świetnie sprawdzają się między innymi komody. Są to praktyczne meble do przechowywania, różniące się między sobą szerokością i wysokością a tym samym także liczbą szuflad. Równie dobrym wyborem okażą się otwarte szafy i regały, gdy nieporządek w naszym mieszkaniu jest wywołany luźno leżącymi książkami lub dekoracjami.

 

Stół lub ława – niezbędny mebel w każdym salonie

 

To trudne zagadnienie, gdyż wybór odpowiedniego stołu lub ławy zależy od bardzo wielu czynników. Ława jest kompaktowa, przeważnie również dość niska, a w jej dolnym rejonie znajduje się praktyczna półka. Z tego względu służy jako podręczny stolik na kawę, herbatę, awaryjnie również ciasto lub niewielki posiłek. Można ją także zmieścić nawet w bardzo ciasnym pokoju dziennym. Inaczej jest ze stołem – jest on nieco wyższy i bardziej rozłożysty, przez co stanowi doskonałe miejsce do spożywania obiadów i do biesiadowania z wieloma gośćmi jednocześnie. Jednak często bywa nieporęczny i zbyt masywny do ciasnych pomieszczeń. Dlatego warto wybrać mądrze i zdecydować się na taki mebel, który w naszym przypadku sprawdzi się najlepiej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze mleko w proszku dla niemowląt – czym kierować się podczas zakupu?
Najlepsze mleko w proszku dla niemowląt – czym kierować się podczas zakupu?
Mleko w proszku jest alternatywą dla karmienia piersią w sytuacji, gdy z różnych przyczyn jest to niemożliwe. Przed jego zakupem […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?