Styl industrialny oraz ten nawiązujący do folkloru znacznie się od siebie różnią. Dla miłośników obu nie ma jednak problemów, jeśli chodzi o łączenie dodatków. Dzięki dobremu sparowaniu niektórych z nich możemy stworzyć niepowtarzalną i piękną przestrzeń.
Drewno jest świetnym materiałem, który występuje w obu rodzajach stylów. Nie tylko nadaje przestrzeni nieco ciepła, ale przede wszystkim jest niezwykle uniwersalne. W obu stylach znajdzie się na pewno dla niego miejsce. W stylu industrialnym drewno króluje przede wszystkim w połączeniu z metalem. Ciężkie dębowe stoły o metalowych nogach, czy też drewniane blaty w bardziej nowoczesnych kuchniach sprawią, że możemy powiedzieć o łączeniu stylu folkowego z industrialnym. Dębowe drewno w postaci ciężkiego blatu stołu zawsze kojarzyło się z wiejską chatą. Aby jeszcze bardziej nawiązywał on do stylu rustykalnego, można pokusić się o zakup stołu z toczonymi nogami z dodatkowymi ozdobami w postaci żłobień.
Drewno w pomieszczeniu może być również użyte w innych elementach, takich jak choćby drzwi. Te w stylu industrialnym można wykonać bardzo nietypowo. Również dzięki połączeniu metalu z drewnem stworzymy bardzo wygodne drzwi przesuwne. Piękną deskę z widocznymi słojami, która stworzy dla nas odrzwia, możemy pomalować jedynie jednolitym środkiem do ochrony drewna. Deska dębowa surowa użyta jako drzwi nie musi być doskonała. Lekkie pęknięcia jedynie dodadzą jej uroku. Drzwi można również pokryć ciekawymi wzorami nawiązującymi do folkloru, np. podobnymi do ludowych wycinanek. Również kwiatowe wzory sprawdzą się jako ozdoba drzwi. Można je wykonać samodzielnie lub z pomocą specjalnych wzorników.
Niezależnie od tego, czy mowa o stylu industrialnym czy rustykalnym, drewniana podłoga sprawdzi się wyśmienicie; najlepiej taka, która imituje surowe drewno. Sklep z podłogami na pewno doradzi nam odpowiedni jej kolor.
W połączeniu folkloru ze stylem industrialnym niestety nie sprawdzą się takie połączenia, jak duża ilość kwiatowych dodatków z metalowymi elementami industrialnymi, ciężkie zasłony z prostymi oknami, czy obijane wzorzystymi materiałami fotele w dość minimalistycznym otoczeniu. Nie należy przesadzać z prowincjonalnymi dodatkami, jeśli wnętrze jest bardziej surowe i industrialne w nowym budownictwie.