Gadżety dla biegaczy

Gadżety dla biegaczy
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zaczynając biegać, nie potrzebujemy w zasadzie żadnego specjalnego sprzętu. Aby uniknąć kontuzji, przydałyby się jedynie jakieś, choćby najprostsze i najtańsze buty przeznaczone do biegania. Jednak kiedy już to bieganie nam się spodoba i zaczniemy trenować regularnie, wtedy wiele osób stwierdza, że przydałoby się mieć coś więcej niż tylko buty. Jakie akcesoria możemy sobie kupić?

Podstawowe wyposażenie biegacza

Pierwszą rzeczą po butach, o jakiej powinniśmy pomyśleć są zegarki do biegania. Wybór tego typu sprzętu jest bardzo szeroki. Na rynku dostępne są niedrogie opaski fitness, które w przybliżeniu będą pokazywały nam ilość naszych kroków czy spalonych kalorii. To jednak dla biegacza może być zbyt mało. W takim wypadku możemy się zastanowić nad droższym, ale bardziej zaawansowanym sprzętem, oferującym dużo więcej funkcji.

Zegarki sportowe przeznaczone dla biegaczy zazwyczaj są wyposażone w pulsometr i GPS. Pulsometr umożliwia nam dokładną obserwację obciążenia treningowego. Na podstawie pulsu możemy określić, jak wymagający był nasz trening. GPS w zegarku jest również bardzo przydatnym dodatkiem. Pozwala nam na bieżąco widzieć prędkość z jaką biegniemy oraz pokonany dystans. Natomiast po zakończonym treningu, łącząc nasz zegarek z odpowiednią aplikacją, będziemy mogli zobaczyć dokładnie naniesioną na mapę trasę naszego biegu.

Z innych gadżetów dla biegaczy, które może nie są tak potrzebne jak zegarek, ale warto je mieć w swoim asortymencie, można wymienić: słuchawki do biegania, skarpety kompresyjne (wspomagają regenerację mięśni) czy koszulkę do biegania z wydzielonym miejscem na numer startowy. Taka koszulka jest szczególnie przydatna, jeśli często startujemy w zawodach. Nie musimy wtedy przed każdym startem przekłuwać zwyczajnej koszulki agrafką.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak sprawić by logo wyróżniało się na tle konkurencji?
Jak sprawić by logo wyróżniało się na tle konkurencji?
Najlepsze loga zapadają w pamięć. Są też wyjątkowe, ale nie za bardzo – powinny być na tyle proste, aby ludzie […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?