Dlaczego warto zastosować ochronną siatkę rolniczą?

Dlaczego warto zastosować ochronną siatkę rolniczą?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ochronna siatka rolnicza jest chętnie wybierana do ochrony upraw i roślin przed ptakami, wiewiórkami i innymi zwierzętami. Siatka może być zainstalowana na wiele sposobów. Jest lekka i łatwa w montażu, co czyni ją idealną do zastosowania w wielu różnych miejscach ogrodu lub gospodarstwa.

Ochrona przed ptakami

Jednym z najbardziej popularnych zastosowań ochronnej siatki rolniczej, którą znajdziesz na stronie https://www.bialpak.pl/pl/rolnictwo/siatka-ochronna-2/siatka-ochronna,p93990125,  jest ochrona upraw przed ptakami. Ptaki zjedzą prawie wszystko, co im wpadnie w ręce, dlatego ważne jest, aby w jak największym stopniu chronić przed nimi swoje uprawy. Można zainstalować ochronną siatkę rolniczą na wierzchu upraw lub stworzyć wokół nich ogrodzenie. Pomaga to utrzymać ptaki z dala od roślin i daje im mniejszą możliwość dostania się do nich z góry.

Ochrona przed innymi zwierzętami

Innym popularnym zastosowaniem ochronnej siatki rolniczej jest ochrona warzyw takich jak pomidory i papryka przed wiewiórkami i królikami. Zwierzęta te uwielbiają jeść tego rodzaju warzywa, ale nie są zbyt dobre w jedzeniu przez solidne ściany lub ogrodzenia. Zakładając ochronną siatkę rolniczą wokół warzyw, będziesz trzymać te zwierzęta z dala od nich, bez konieczności budowania kolejnej zagrody wokół każdej rośliny lub drzewa.

Ochrona przed mrozem

Siatki ochronne są ona również używane do przykrywania wrażliwych roślin podczas mrozów, aby uchronić je przed zamarznięciem lub obumarciem. Siatka powinna być zainstalowana, gdy rośliny są młode, aby zapobiec ich późniejszemu zaplątaniu się w siatkę.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stroje plażowe dla dorosłych i dzieci
Bikini, monokini lub tankini Kobiety, które nie boją się pokazywać swych atutów i pięknego ciała, mogą zdecydować się na klasyczne […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?