Dlaczego warto montować drzwi przesuwne w domu?

Dlaczego warto montować drzwi przesuwne w domu?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy w naszym domu jest mało miejsca i posiadamy wiele drzwi do różnych pomieszczeń, to dobrze jest zamontować drzwi przesuwne do szafy, zamiast tych otwieranych. Czasami takie drzwi przesuwne dobrze jest również wstawić w hol wejściowy do salonu, kiedy będą one zamykane i otwierane od czasu do czasu.

Gdzie najczęściej montuje się drzwi przesuwne?

Najpopularniejszym najtańszym sposobem montażu drzwi przesuwnych jest zawieszenie ich na skrzydle za pośrednictwem specjalnych wózków, które przykręcone są do ściany. Wtedy montujemy specjalną deskę maskującą, która osłania całą konstrukcję. Podczas otwierania są one przesuwane na ścianę obok i na szerokości skrzydła nie może nic wisieć.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem przy montażu drzwi przesuwnych jest ich chowanie w grubość ściany. Montowane były one tak kiedyś i obecnie możemy również kupić specjalne systemy jezdne do zawieszania skrzydła drzwi przesuwnych na dwóch murowanych ściankach.

Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zamontować sobie w sypialni takie drzwi, aby posiadać więcej przestrzeni do własnego użytku. Drzwi przesuwne mogą mieć szerokość od 60 cm do 150 cm i wszystko zależy od tego, jaki zaplanujemy otwór oraz uchwyt. Bardzo często w takim przypadku montuje się specjalne prowadnice na suficie.

Bardzo często w przypadku tarasów i balkonów zamiast standardowych klasycznych drzwi stosuje się drzwi przesuwne sosnowe, które idealnie nadają się do aranżacji wnętrz i nadają naszemu mieszkaniu pięknego wyglądu. Zaletami takich drzwi jest przede wszystkim niska cena, a także wysoka szczelność.

Bogaty wybór drzwi przesuwnych znajdziesz w sklepie internetowym Reno Reno. Sprawdź przykładową ofertę: https://www.reno-reno.pl/drzwi-przesuwne-dwuskrzydlowe/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak rozreklamować nowo powstałą firmę?
Jak rozreklamować nowo powstałą firmę?
Początki w biznesie nie zawsze są łatwe. Nowo powstała firma bowiem często zamiast zysków przynosi nam straty. Żeby jednak maksymalnie […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?