Dlaczego e-papierosy są uważane jako zdrowsza alternatywa dla tradycyjnych papierosów?

Dlaczego e-papierosy są uważane jako zdrowsza alternatywa dla tradycyjnych papierosów?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej mówi się o tym, że e-papierosy są mniej szkodliwe niż ich tradycyjne odpowiedniki. Skąd takie przekonanie? Różnice polegają przede wszystkim na tym, że w przypadku drugich spalamy tytoń, a w pierwszych- nie. Ponadto elektroniczne urządzenia nie wytwarzają tlenku węgla oraz substancji smolistych, dlatego uznaje się, że mają ograniczone działanie rakotwórcze. Podczas gdy standardowy dym papierosowy zawiera ponad 50 związków o działaniu rakotwórczym, w aerozolu spalanym w urządzeniu elektrycznym znajdują się zaledwie 3 związki rakotwórcze, w tym jeden o szczególnie wysokim potencjale szkodliwości.

Jak można chronić organizm przed paleniem?

W trakcie palenia cierpi nie tylko układ oddechowy, ale również układ sercowo-naczyniowy. Istnieje zwiększone ryzyko rozwoju miażdżycy, destrukcji ulegają komórki nerwowe, zwiększa się również ilość wolnych rodników tlenowych, co przyspiesza starzenie się organizmu, rozwój chorób, jak i uszkodzenia narządów. Rozpatrując działanie elektronicznych papierosów szerzej, można stwierdzić, że mają one mniej szkodliwy wpływ nie tylko w kontekście ryzyka nowotworów, ale również pozostałych obszarów funkcjonowania organizmu. Nic w tym zatem dziwnego, że wiele osób uzależnionych od nikotyny wybiera zdrowszą alternatywę. Co więcej, producenci elektronicznych papierosów wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i dbają o to, aby urozmaicić ofertę, czego najlepszym przykładem jest ta dostępna na witrynie https://liquider.eu/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bez czego naszego dziecko nie powinno iść do szkoły?
Bez czego naszego dziecko nie powinno iść do szkoły?
Wszyscy wiemy, że jest kilka rzeczy, które nasze dzieci muszą zabrać do szkoły, ale nie zawsze o nich pamiętamy. Oto […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?