Czym zajmuje się linergistka?

Linergistka to osoba posiadająca kwalifikacje do wykonywania makijażu permanentnego. Miejscem jej pracy jest gabinet kosmetyczny, a podstawowym narzędziem aparat do wykonywania makijażu permanentnego. Linergistka może zatrudnić się w danym gabinecie. Może też prowadzić samodzielną działalność gospodarczą.

Najważniejsze cechy dobrej linergistki

Linergistka musi posiadać szereg różnorodnych umiejętności i zdolności. Przede wszystkim powinno ją cechować wysokie poczucie estetyki oraz umiejętności manualne. Powinna wyróżniać się umiejętnością doboru właściwego pigmentu, łączenia barw, a przede wszystkim techniką wykonania makijażu i sprawienia, by makijaż permanentny idealnie dopasował się do twarzy i w sposób możliwie najbardziej naturalny podkreślił najlepsze jej cechy.

W tym zawodzie ważne są również umiejętności komunikacyjne. Linergistka musi umieć stworzyć wyraźną wizję makijażu i przekonać do niej klientów, nawet wtedy, gdy spotyka się z oporem i wątpliwościami. Jej zadaniem jest zrobić wszystko, by nie zaszkodzić klientom, a stan ten można osiągnąć tylko wówczas, gdy zyska się pełne zaufanie.

Jak zostać linergistką?

Makijaż permanentny szkolenia to zbiór kursów przygotowujących linergistkę do wykonywania zawodu. Zajęcia obejmują część teoretyczną i praktyczną, nastawioną na szkolenie umiejętności. Zwykle tego rodzaju zajęcia odbywają się w szkołach kosmetycznych gwarantujących najwyższy poziom szkolenia. Osoba kończąca z powodzeniem dany kurs otrzymuje certyfikat informujący o zdobyciu umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 10 =