Planując założenie akwarium, wyposażenie zbiornika może stanowić źródło koncepcji, jaka uwarunkuje jego charakter. Ta dotycząca akwarium biotopowego, zakładająca wykorzystanie kamieni z dna rzecznego, wyklucza obecność roślin. Kompozycja w charakterze zbiornika azjatyckiego to z kolei mnogość kształtnych, cienkich korzeni oraz starannie dobrana roślinność, która tworzy wyjątkową, podwodną przestrzeń.
Korzenie do akwarium w stylu japońskim muszą więc być umieszczone w centralnym punkcie zbiornika, a roślinność może je porastać lub otaczać. Tego typu ozdoby, które będą miejscem do życia dla ryb z terenu rzeki Amazonki stanowią naturalny element dna, nadający nie tylko walorów estetycznych, ale i użytecznych dla stworzeń. Ryby i krewetki będą mogły tworzyć kryjówki oraz zjadać elementy glonów, tworzących się na korzeniu.
Dekoracje sztuczne, takie jak rośliny z tworzywa lub budowle, których zamysłem jest stworzenie podwodnego królestwa, nie spotykają się z rozsądnymi koncepcjami aranżacji zbiornika. Dobierając wystrój dna, warto użyć naturalnych elementów, rzeczywiście występujących w naturze. Kamienie, które tworzą dno rzek staną się doskonałym, naturalnym uzupełnieniem podłoża w akwarium, a ułożone w zaplanowany kształt, stworzą ciekawą, dekoracyjną kompozycję. Ich duży wybór jest dostępny na https://amazonia24.pl/pl/c/Dekoracje/10.
Korzenie do akwariów, dostępne w sklepach zoologicznych, poddane zostały wcześniej czynnościom, dzięki którym w zbiorniku nie będą gniły oraz tworzyły osadu na wodzie. Uzupełnienie ich o rośliny, dobrane wysokością, zabarwieniem oraz kształtem do charakteru kompozycji stworzy doskonałą ozdobę akwarium.