Czy pies może zostać najlepszym przyjacielem człowieka?

Czy pies może zostać najlepszym przyjacielem człowieka?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Często mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Zdanie to powtarzane jest bez większego zastanowienia, stało się już tak utarte, że nikomu nie przychodzi na myśl je zakwestionować. Czy jednak w rzeczywistości zwierzę, które mimo całego swego uroku nie jest w stanie w pełni zrozumieć człowieka, może być dla niego najbliższym przyjacielem?

Miłość do zwierząt a przyjaźń

Już od najmłodszych dzieci można usłyszeć, że kochają zwierzęta. Miłość jednak jest czymś zupełnie innym niż przyjaźń, bowiem może dotyczyć całej grupy zwierząt, wszystkich psów czy kotów. Zaś przyjaźń najczęściej dotyczy własnego pupila, tego najbliższego. Warto zaznaczyć, że przyjaźń ludzi znacząco różni się od przyjaźni ze zwierzęciem. Ta druga relacja wymaga ze strony człowieka wiele opiekuńczości i odpowiedzialności. Psu trzeba zapewnić godne warunki do życia, jedzenie czy miejsce do spania, zaś przyjaciel-człowiek zwykle jest w stanie sam sobie poradzić. Przyjaźń z psem więc jest możliwa, jednak różni się od przyjaźni między ludźmi.

Jak budować przyjaźń ze swoim psem?

Relacje ze swoim pupilem należy budować od samego początku. Nie wolno stosować przy tym agresji, nie tylko fizycznej. Pies to wymagające zwierzę, jednak za odpowiednią opiekę odwdzięcza się szczerą i bezkresną przyjaźnią. Jako przyjaciel swojego pupila trzeba o niego zadbać, m.in. wykonując odpowiednie zabiegi. Niektóre z nich zostały opisane na stronie poznańskiego schroniska https://schronisko.com/poznan-dla-zwierzat/, które poleca także do adopcji psy, które są gotowe stać się przyjacielem nowego człowieka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Antyk – co to jest i czym się wyróżnia?
Antyk – co to jest i czym się wyróżnia?
Co to jest? Antyk – to produkt, którego wiek przekracza 100 lat. Jest nie tylko stary, ale również rzadki i […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?