Charakterystyka oraz zastosowanie prętów gwintowanych

Charakterystyka oraz zastosowanie prętów gwintowanych
wiem-co-chce
Branża budowlana
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pręty budowlano- szkieletowe spotykamy, tzw. gwintowe spotykamy je w różnych miejscach. Mogą to być różnej wielkości, maści budowle, konstrukcje dachowe, czy też konkretne ograniczone obszary wzmacniające szkielet danego szkieletu urbanistycznego. Czym tak właściwie one są? Poznajmy je w poniższym artykule.

Charakterystyka prętów gwintowanych

Pręty swoim wyglądem przypominają nam wykręconą i podłużną o niewielkich rozmiarach śrubę. W rzeczywistości nie są one śrubami, co więcej mają one całkowicie inne zadanie od śrub. Jak wiadomo, każdy pręt gwintowany jest wyrobem hutniczym, który kształtuje się między obracającymi się walcami pod wysoką w paleniskach (specjalistycznych piecach) hutniczych. Powstające wyżłobienia wpływają na wykręcenie się materiału prętów, dzięki temu uzyskujemy z nich niezwykle wytrzymałe połączenie materiałowe.

Podział oraz zastosowanie prętów

Pręty gwintowane pozornie wyglądające na niewielkie elementy są doskonałym spoiwem łączeniowym, stosowanym prawie we wszystkich budowanych dziś obiektach architektonicznych. Wykonuje się je m.in. z materiałów:

-ze stali — używanej najpowszechniej w dzisiejszym budownictwie,

-z aluminium,

-z mosiądzu,

-z miedzi oraz brązu i tytanu, a także stopy innych metali.

Wszechstronne globalne zastosowanie prętów gwintowanych

Pręty gwintowane stosuje się w czasie budowy konstrukcji typu: mosty, zbiorniki wodne, wznoszenie dachów, przy uzbrajaniu ścian nośnych domów i bloków mieszkalnych itd. Możemy powiedzieć, że są czymś, bez czego trudno wnieść w górę dowolną budowlę, która ma być solidna i przetrwać naprawdę długie lata jej użytkowania. Więcej informacji o nich możemy zaczerpnąć pod adresem: https://www.kristal.net.pl/produkty/pret-gwintowany-m16/535.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie zabawki mogą być na akumulator?
Jakie zabawki mogą być na akumulator?
W dawnych czasach dzieci spędzały czas w sposób tradycyjny. Na porządku dziennym była zabawa w chowanego, dziewczynki uwielbiały hula hop, […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?