10 kroków do kupna własnego mieszkania

10 kroków do kupna własnego mieszkania
wiem-co-chce
Branża budowlana
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wkraczając w dorosłość, każdy marzy o usamodzielnieniu się, którego etapem jest zakup mieszkania. W praktyce proces ten można rozpisać na dziesięć kroków, z których pierwszym jest decyzja o rodzaju nieruchomości. Klienci mają do czynienia z rynkiem pierwotnym (mieszkania od dewelopera) lub wtórnym (używane). Kiedy zapadnie decyzja, można podjąć dalsze kroki polegające na poszukiwaniach wymarzonego lokum. Jeśli szukamy dobrej lokalizacji, mieszkania Szczecin oferuje wiele takich miejsc. To niewielkie miasto rośnie w siłę i pojawia się coraz więcej ciekawych ogłoszeń. Kolejnym etapem jest weryfikacja stanu nieruchomości. Taka wiedza zapewni poczucie bezpieczeństwa i uchroni przed niespodziewanymi sytuacjami albo złymi intencjami ze strony sprzedawcy.

Sprawdzaj i szukaj

Jednym z etapów jest również wybór odpowiedniej agencji nieruchomości, której ofertę można sprawdzić tutaj: https://elite.nieruchomosci.pl/. Jej wiarygodność oraz zaufanie do agenta to podstawa. Dalej można już myśleć o formie finansowania inwestycji. Zwykle jest to kredyt, dlatego szóstym krokiem jest dysponowanie oszczędnościami, które posłużą jako wkład własny. Kolejno można podpisać umowę przedwstępną, określającą wysokość zaliczki, najczęściej bezzwrotnej w przypadku rezygnacji z zakupu. Ósmym krokiem są już starania o kredyt, które uwzględniają złożenie pełnej dokumentacji w banku i oczekiwanie na pozytywne rozpatrzenie wniosku. W ramach starań o kredyt odbywa się wizyta rzeczoznawcy, który określa wartość mieszkania. Ostatnim etapem jest wyposażenie mieszkania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo zamontować okna PCV?
Jak prawidłowo zamontować okna PCV?
Czy planujesz wymianę okien PCV w domu? Dlatego zastanawiasz się nad tym, jak należy samodzielnie je zamontować? Na co warto […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?