Wykorzystanie ozonoterapii w leczeniu trądziku

Wykorzystanie ozonoterapii w leczeniu trądziku
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trądzik jest bardzo powszechnym schorzeniem, które dotyka osoby w różnym wieku. Jeszcze do niedawna kojarzony był przede wszystkim z okresem dojrzewania, teraz za sprawą różnych czynników coraz częściej jest również problemem osób dorosłych.

Obecnie w leczeniu trądziku stosuje się różnorodne metody. Do najpopularniejszych należą kremy i maści antybakteryjne i przeciwzapalne stosowane miejscowo, doustne antybiotyki, leczenie hormonalne oraz stosowanie silnych preparatów (na przykład na bazie retinolu czy izotretynoiny). Metody te nie zawsze sprawdzają się dla wszystkich osób i często nie dają oczekiwanych efektów, a jednocześnie mają w niektórych przypadkach szereg niekorzystnych działań ubocznych. Dlatego też coraz częściej w leczeniu trądziku wykorzystuje się ozonoterapię, która ma silne działanie detoksykujące oraz niszczy bakterie i wirusy oraz zapobiega ponownemu im powstawaniu. Ozon stosowany w zabiegach dodatkowo przyśpiesza proces regeneracji oraz odnowy naskórka, co przyśpiesza proces gojenia się zmian trądzikowych. Dodatkowo ozonoterapia na trądzik poprawia ogólną jakość skóry, a także dzięki stymulacji zwiększa ilość tlenu w komórkach skóry, dzięki czemu cera wygląda na bardziej zdrową i pełną blasku. Niewątpliwą zaletą ozonoterapii jest niezbyt duży koszt jednego zabiegu (w zależności od rodzaju gabinetu cena pojedynczego zabiegu w większości wynosi od 15-50 zł), a także brak większych przeciwwskazań, co do jego wykonywania. Zabiegi tego typu są bardzo dużą nadzieją dla wszystkich osób borykających się z trądzikiem i problemami skórnymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Schemat działania przekaźników
Przekaźniki mają bardzo szerokie zastosowanie i znajdziemy je praktycznie wszędzie. Będą obecne zarówno w domowej skrzynce z bezpiecznikami, w urządzeniach […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?