W jakich przypadkach wyrwanie zęba jest nieuniknione?

W jakich przypadkach wyrwanie zęba jest nieuniknione?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowa higiena jamy ustnej pozwala cieszyć się nie tylko pięknym uśmiechem, ale zapobiega również rozwojowi wielu chorób. Niekiedy okazuje się jednak, że ząb ulega tak poważnemu uszkodzeniu, że jedynym ratunkiem jest całkowite jego usunięcie. Ten zabieg chirurgiczny jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. 

Jak przebiega proces usuwania zęba?

Usunięcie zęba ma ogromny wpływ na kondycję pozostałych zębów oraz całej jamy ustnej. Wiąże się on bowiem z zanikiem kości, utratą punktów stycznych między pozostałymi zębami oraz ich przemieszczaniem się. Z tego też względu usunięcie, czyli ekstrakcja zęba jest zabiegiem, na który dentyści decydują się w ostateczności. Najlepiej zdecydować się na zastosowanie wypełnienia powstałej dziury, aby zapobiec przykrym konsekwencjom związanych z jego ekstrakcją. Jedną z przesłanek, która decyduje o usunięciu zęba jest bardzo rozległe uszkodzenie jego korzeni, przez co nie ma możliwości przeprowadzenia leczenia kanałowego. Bardzo często taka konieczność zachodzi również w momencie, gdy planujemy założenie aparatu ortodontycznego. Do tego, aby prawidłowo osadzić aparat niekiedy trzeba wyrwać nawet kilka zębów. Taki zabieg przeprowadza się również w przypadku, gdy ząb na skutek urazów mechanicznych złamie się lub pęknie w taki sposób, że jego odbudowa będzie niemożliwa. Zabieg usuwania zęba jest dość skomplikowany, dlatego do jego przeprowadzenia warto wybrać doświadczony gabinet dentystyczny, który znaleźć można choćby pod adresem https://ladentica.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zagospodarować ściany w dziecięcym pokoju?
Jak zagospodarować ściany w dziecięcym pokoju?
Ściany w dziecięcym pokoju nie mają lekkiego życia – kilkulatki regularnie testują na nich swoje umiejętności artystyczne, używają jako drugiego […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?