W jaki sposób należy dbać o soczewki kontaktowe?

W jaki sposób należy dbać o soczewki kontaktowe?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wada wzroku to powszechny problem wielu osób. Na szczęście oprócz klasycznych okularów korekcyjnych istnieją również soczewki kontaktowe, które są bardzo komfortowe w użytkowaniu oraz sprawiają, że wady wzroku praktycznie nie widać. Soczewki kontaktowe dostępne są w różnych wariantach – warto przede wszystkim dopasować rodzaj soczewek oraz ich moc w gabinecie okulistycznym lub u optometrysty. Występują one w wariantach jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych oraz takich, które można nosić przez cały kwartał. Oprócz tych jednodniowych, które wyrzuca się po całym dniu noszenia, innego rodzaju soczewki wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz konserwacji, tak żeby nie szkodziły oczom oraz były wygodne w korzystaniu.

Odpowiedni płyn do przechowywania soczewek korekcyjnych

Soczewki przechowuje się na noc w specjalnych pojemnikach z oznaczeniem lewa/prawa oraz w specjalistycznych płynach, które mają właściwości antybakteryjne oraz usuwające osady białkowe. Wiele osób w trakcie noszenia soczewek kontaktowych skarży się na dyskomfort oraz podrażnienia, a także uczucie suchości. Zalecane jest w takich przypadkach korzystanie z dodatkowych kropel nawilżających, jak na przykład Ocuyal gel – dzięki zawartości kwasu hialuronowego doskonale nawilża oczy i poprawia widzenie. Warto pamiętać, że zarówno płyny do soczewek, jak i krople do oczu mają ograniczony termin przydatności po otwarciu – zazwyczaj powinno się je wykorzystać w ciągu 30 dni, dobrze jest więc kupować niewielkie opakowania, dopasowane do swoich potrzeb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać wygodny fotel?
Jak wybrać wygodny fotel?
Wybór fotela, który będzie dla nas optymalny pod względem komfortu oraz wygody użytkowania powinien być przemyślany, gdyż oferta aktualnie dostępna […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?