Kiedy oddać wózek widłowy do serwisu?

Kiedy oddać wózek widłowy do serwisu?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W przedsiębiorstwach produkcyjnych wykorzystuje się różnego rodzaju specjalistyczne urządzenia, które służą do przewożenia towarów. Są to przede wszystkim typowe paleciaki, a także wózki widłowe ręczne oraz automatyczne. Do usterek tych ostatnich dochodzi zazwyczaj na skutek ich niewłaściwej eksploatacji lub po prostu w wyniku starzenia się. W sytuacji zaistnienia jakichkolwiek nieprawidłowości istnieje tylko jedno wyjście – oddanie pojazdu do naprawy.

Serwis – najlepsze rozwiązanie

Uszkodzenia w przypadku wózków widłowych mogą dotyczyć zarówno pojedynczych układów, jak i całego sprzętu. Najczęstszym problemem są trudności z opuszczaniem albo podnoszeniem wideł urządzenia (np. gdy się wygną lub powierzchnia robocza ulegnie wytarciu).

Nierzadko psuje się również tzw. karetka pojazdu – w tym wypadku profile gniazd zamka ulegają wyszczerbieniu, natomiast dach oraz belki są silnie wygięte. Tego typu poważna usterka może sprawić, że użytkowanie wózka stanie się ekstremalnie niebezpieczne, ponieważ niesprawna karetka w żaden sposób nie chroni kierowcy przed ciężkimi obiektami, które mogą na niego spaść.

Z czasem zużywają się także opony do wózków widłowych, a ponadto psują się silniki. W tej sytuacji koniecznością jest oddanie sprzętu do serwisu takiego jak http://www.cetusgdynia.pl/ w celu jego naprawy. Nierzadko trzeba również zakupić nowe części zamienne. Należy pamiętać o tym, że w tego typu profesjonalnym miejscu zostaniemy nie tylko obsłużeni, ale uzyskamy też fachową poradę odnośnie do prawidłowego użytkowania wózka widłowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Naczynia termiczne, które warto mieć
W sklepach stacjonarnych i internetowych jest dostępnych mnóstwo różnego rodzaju naczyń kuchennych. Warto zwrócić szczególną uwagę na wyjątkowo funkcjonalne modele […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?