Jak zrobić dobry domowy bimber?

Jak zrobić dobry domowy bimber?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Produkcja domowego bimbru jest znacznie bardziej opłacalna pod każdym względem niż zakup tradycyjnego alkoholu w sklepie. To oszczędność przede wszystkim pieniędzy. Decydując się na produkcję bimbru należy mieć na uwadze, że mamy również wpływ na moc oraz walory smakowe trunku. Pędzenie domowego bimbru wiąże się z kilkoma aspektami, na które trzeba spojrzeć.

Destylator do bimbru

Przed samym przystąpieniem do produkcji bimbru trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni do tego sprzęt. To inwestycja, która zwraca się niezwykle szybko, zaledwie po kilku wyprodukowanych butelkach bimbru. Najważniejszym elementem jest destylator do bimbru. W jego skład wchodzi kilka mniejszych podzespołów. Są nimi przede wszystkim: fermentator, rurki do destylacji, termometr oraz mieszadło. Są to części, które można legalnie zakupić w sklepie bez jakichkolwiek problemów. Kolejnym elementem odpowiedzialnym przede wszystkim za smak jest praska do owoców. To narzędzie jest przydatne gdy pędzony bimber będzie na bazie owoców, które można z łatwością zmielić.

Proces destylacji

Sam proces pędzenia bimbru nie jest szczególnie trudny. W pierwszej kolejności należy rozpuścić cukier w gorącej wody, a następnie dodać drożdże. Już po kilku godzinach rozpoczyna się fermentacja, trwająca zazwyczaj około 2-3 dni. Potem można już odpędzać bimber oraz przeprowadzić destylację.

Podsumowanie

Reasumując, produkcja bimbru nie wymaga specjalistycznej wiedzy oraz sprzętu. Urządzenia potrzebne do pędzenia bimbru można kupić w sklepie. Bimber to przede wszystkim oszczędność pieniędzy. To także możliwość dostosowania mocy trunku oraz jego smaku przy wykorzystaniu owoców.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na jaki typ klimatyzacji zdecydować się we własnym domu?
Na jaki typ klimatyzacji zdecydować się we własnym domu?
Jeszcze do niedawna klimatyzacja była popularna przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej oraz chociażby w biurach czy innych pomieszczeniach tego […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?