Jak prawidłowo oznakować pojazd, aby uniknąć mandatu?

Jak prawidłowo oznakować pojazd, aby uniknąć mandatu?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadzenie pojazdów wymaga od nas znajomości wielu przepisów. Nie tylko musimy przestrzegać reguł dotyczących prawidłowego poruszania się na drodze, ale także tych, które mówią o odpowiednim oznaczeniu samochodu. Zaniechanie wszelkich wytycznych wiąże się bowiem z surowymi karami finansowymi. Dlatego warto dowiedzieć się, w jaki sposób wyróżnić swoje auto.

W zależności od rozmiaru

Obecnie według ustawy obowiązuje nakaz oznakowania pojazdów, które ważą powyżej 7,5 tony. Są to z reguły samochody ciężarowe i specjalne oraz autobusy przegubowe w klasie 2 i 3. W tym przypadku należy wyróżnić maszyny właściwymi tablicami. Takie produkty wyprodukowane są z materiałów odblaskowych oraz fluorescencyjnych i zawierają występujące na przemian pasy w dwóch różnych kolorach: żółtym i czerwonym. Tablice powinniśmy umieszczać z tyłu naszego pojazdu, pionowo lub poziomo. Ważne jest, żeby dolna krawędź odznaczenia była na wysokości powyżej 25 cm nad powierzchnią jezdni, natomiast górna część nie wyżej niż 2 metry nad drogą.

Oprócz ciężkich aut powinniśmy także znakować wszystkie przyczepy, które montujemy do pojazdów. Tutaj jednak musimy skorzystać z tablic zawierających żółte tło otoczone czerwoną ramką. Warto zatem zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Najłatwiej znaleźć je w ofertach sklepów specjalizujących się w różnych komponentach do samochodów jak np. https://nadkola.pl/pol_m_Oznakowanie-pojazdow-232.html. Tym prostym sposobem mamy okazję uniknąć konsekwencji, jakie mogłyby nas spotkać w przypadku nieprzestrzegania przepisów.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wino – jakie ma korzyści zdrowotne?
Wino – jakie ma korzyści zdrowotne?
Wino jest spożywane od tysięcy lat i ma wiele korzyści zdrowotnych. Jest to produkt naturalny, wytwarzany z winogron, które zostały […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?