Jak odpowiednio zabezpieczyć teren przeznaczony pod budowę?

Jak odpowiednio zabezpieczyć teren przeznaczony pod budowę?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa własnego domu lub większa, deweloperska inwestycja budowlana wymagają odpowiednich przygotowań, które obejmują gromadzenie stosownej dokumentacji formalnej, jak i materiałów czy wykonawców. Poza samym obiektem ważne jest również właściwe zabezpieczenie terenu budowy. Jakie elementy powinny się tam znaleźć? Wszystko regulują przepisy, mówiące między innymi o ogrodzeniu, warto jednak postawić też na właściwe oświetlenie takie jak lampa zmierzchowa. Najlepiej z czujnikiem ruchu, dzięki któremu włączy się automatycznie i wyłączy po ustalonym czasie, gwarantując bezpieczeństwo pracy oraz oszczędność pieniędzy. 

Zgodnie z literą prawa

Przepisy prawne mówią o tym, że teren budowy musi być zabezpieczony ogrodzeniem, którego wysokość powinna wynosić przynajmniej 1,5 metra. Sposób w jaki wykonane jest ogrodzenie nie może powodować zagrożenia dla ludzi. Jasno określono warunki w jakich odległościach należy je umieszczać od innych obiektów (np. jeśli istnieje ryzyko spadania przedmiotów  odległość ogrodzenia od budowli powinna mierzyć co najmniej 1/10 wysokości obiektu, z którego mogą spadać ewentualne przedmioty). Odpowiednio powinny zostać zabezpieczone również wykopy budowlane. W związku z tym powstaje pytanie jak odpowiednio przygotować plac budowy. Odpowiedzią jest wybór właściwego rodzaju ogrodzenia, takiego jak choćby na stronie https://easyfence.pl/produkt-kategorie/ogrodzenia-azurowe/, a także stosowanie się do szczegółowych wytycznych w tym temacie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Monitoring – gdzie okaże się niezbędny?
Monitoring – gdzie okaże się niezbędny?
Systemy monitorowania są coraz bardziej powszechne. Możemy je spotkać na drogach publicznych, uliczkach starego miasta, mocno uczęszczanych skrzyżowaniach, centrach handlowych, […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?