Jak napisać wniosek o dotację?

Jak napisać wniosek o dotację?
wiem-co-chce
Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dotacje unijne są wsparciem dużej części powstających biznesów. Pozyskiwanie funduszy wiąże się jednak z pewnymi wymogami formalnymi, które to trzeba przeanalizować i odpowiednio przygotować się do napisania wniosku. Każdy pomysł powinien być szczegółowo opisany oraz spełniać wytyczne określone w regulaminie. Jak sformułować taki dokument i na co zwrócić uwagę, aby mieć większe szanse na pozyskanie środków?

Zapoznawanie się z dokumentacją oraz określanie celów

W pierwszej kolejności należy przeanalizować dokumenty związane z dofinansowaniem. Odpowiednie zapoznanie się z programem będzie wiązało się z brakiem zaskoczeń w trakcie przystąpienia do wypełniania wniosku i późniejszych etapów. Następnie wypełnia się wszystkie rubryki z danymi przyszłego beneficjenta. W dalszej kolejności wnioski o dotacje unijne wymagają dokładniejszego opisania celów przyszłego biznesu. Dobrym pomysłem jest przedstawienie ich na osi czasu. Powinny być zgodne z potencjałem przedsiębiorstwa, mieć możliwość udowodnienia iż realizacja jest prawdopodobna do spełnienia. Dodatkowo warto również przedstawiać pozytywne skutki jej uzyskania.

Prosty język oraz wpływ projektu na różne dziedziny polityki

Przystępując do uzupełniania wniosku o dotację należy mieć na uwadze, aby wszystkie zawarte w nim teksty były pisane w języku prostym i niewymagającym od czytającego znajomości specyfiki firmy. Dodatkowo także tytuł projektu nie może wzbudzać żadnych wątpliwości, które mogłyby deformować obraz przedsięwzięcia. Kolejnym ważnym do przeanalizowania etapem jest opisanie jak realizacja wniosku wpłynie na politykę ochrony środowiska, rozwoju społeczeństwa czy politykę równych szans.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dorożka – Czy wiesz, skąd się wziął ten środek transportu?
Dorożka – Czy wiesz, skąd się wziął ten środek transportu?
Dorożka to pojazd do wynajęcia, do jazdy rekreacyjnej i turystycznej, w którym pasażerowie przewożeni są w zaprzęgu konnym. W wielu […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?