Jak dbać o ogród jesienią?

Jak dbać o ogród jesienią?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po pięknym i słonecznym lecie przychodzi w końcu jesień. Czasami bywa naprawdę urocza i zgodnie ze staropolskim powiedzeniem – mieni się złotymi kolorami. Nie zawsze tak jest, ponieważ często temperatury drastycznie spadają lub zamiast leniwych promieni słońca, przychodzi z deszczem i chłodem. Niezależnie jednak od pogody i warunków panujących na zewnątrz, każdy właściciel ogrodu musi zadbać o swój dobytek i przygotować drzewa, kwiaty i krzewy na nową porę roku oraz zbliżającą się zimę.

Wiąże się to z dodatkowymi obowiązkami i zadaniami, które trzeba wykonać w ogrodzie. Jednak tylko ich solidne przeprowadzenie daje gwarancję, że latem znów będzie można się cieszyć wspaniałą zielenią we własnym ogródku. Jak zatem skutecznie zadbać o tę własność? Przede wszystkim warto zacząć od zgrabienia opadających liści oraz ścięcia połamanych lub zniszczonych elementów drzew. Później można przeprowadzić mielenie gałęzi i utylizację zebranych liści lub traw. To jednak dopiero początek niezbędnych prac.

Zanim spadnie pierwszy śnieg

Bardzo ważne jest również odpowiednie zabezpieczenie drzew przed mrozem. niektóre z nich są bardzo wrażliwe i mogłyby nie przetrwać niskich temperatur. Trzeba zatem owinąć je ciepłą warstwą specjalnego materiału lub słomy, by zapewnić termoizolację. Takie same działania trzeba przedsięwziąć z niektórymi rodzajami krzewów oraz kwiatami. Pozostałe rośliny można wykopać na ten czas i przechowywać w bezpiecznym miejscu aż do następnego okresu sadzenia. Wracając do drzew, wiele z prac związanych z ich pielęgnacją lub usuwaniem pni, można zlecić specjalnym firmom. Na http://www.pracowityogrodnik.pl/usuwanie-pni/ można sprawdzić przykład takiej oferty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym najlepiej ogrzewać duży dom?
Czym najlepiej ogrzewać duży dom?
Opalanie domu węglem to nadal popularna metoda na ogrzewanie. Warto jednak wybierać paliwo ekologiczne o niskiej spiekalności i wysokiej wartości […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?