Czym są okulary progresywne?

Czym są okulary progresywne?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prezbiopia to znaczne zaburzenie widzenia na każdą odległość. Schorzenie to dotyczy głównie ludzi po 40. roku życia i jest spowodowane utratą naturalnej giętkości soczewki zlokalizowanej w oku. Optymalne rozwiązanie to w tym przypadku noszenie specjalnych okularów ze szkłami progresywnymi. Jeśli w celu ich zakupu zamierzamy odwiedzić profesjonalny salon optyczny Poznań to miasto, gdzie takich lokali funkcjonuje wyjątkowo wiele. 

Łatwiejsze życie jest możliwe 

Prezbiopia objawia się nie tylko kłopotami z prawidłowym widzeniem na dużą i niewielką odległość, które w znacznym stopniu utrudniają codzienne życie, ale również chronicznym zmęczeniem oczu oraz nieustannie nawracającymi bólami głowy.

Okulary progresywne w ogromnej mierze eliminują te uciążliwe dolegliwości. Ich kluczowym elementem są soczewki zbudowane w taki sposób, że w części szczytowej znajduje się szkło przystosowane do obserwacji oddalonych obiektów, natomiast w części dolnej szkło umożliwiające bardzo precyzyjne widzenie z bliska. Dzięki temu osoba z prezbiopią jest w stanie bez problemu rozpoznawać znajomych na ulicy, zapoznawać się z rozkładem jazdy i menu w restauracji, czytać książki czy układać puzzle.

Kolejna istotna zaleta wynikająca z noszenia omawianych okularów to spora oszczędność pieniędzy – nie trzeba bowiem ich wydawać na kilka różnych par. Jeśli natomiast chodzi o koszty, to dobrej jakości szkła progresywne kupimy już za około 500-600 zł. Z pewnością wystarczą one na minimum kilka lat codziennego użytkowania, więc nie jest to cena zbyt wygórowana.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prezent dla osoby, która kocha ekstremalne rzeczy
Prezent dla osoby, która kocha ekstremalne rzeczy
Jeśli osoba, dla której robisz prezent, jest poszukiwaczem wrażeń, to nie szukaj dalej niż na tej liście ekstremalnych prezentów. Niezależnie […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?