Co zabezpieczy ekran telefonu przed zarysowaniem?

Co zabezpieczy ekran telefonu przed zarysowaniem?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy kupimy sobie nowy smartfon, nie chcemy, aby zaraz doszło do jego uszkodzenia. Najczęściej ma to miejsce wtedy, gdy nosimy urządzenie w kieszeni z innymi przedmiotami, na przykład kluczami. Nietrudno wtedy o porysowanie ekranu, nawet w sytuacji gdy jest on wykonany z twardego szkła.

Sposoby na zabezpieczenie wyświetlacza

W celu uniknięcia takiej sytuacji, powinniśmy od razu po kupnie wykorzystać jedną z metod zabezpieczenia ekranu. Pierwszą z nich i definitywnie tańszą, jest zakup folii ochronnej np. na https://pskomsklep.pl/. Łatwo ją przykleić, jest całkowicie przezroczysta, nie pogarsza widzialności wyświetlacza, oraz nie przeszkadza w używaniu dotyku.

Na rynku dostępne są różne rodzaje, najpopularniejsza wydaje się folia poliwęglanowa, zbiera ona definitywnie najlepsze opinie użytkowników. Trzeba jednak mieć świadomość, że sama folia jest tylko jednym z rozwiązań, a istnieje jeszcze drugie, jakim jest szkło hartowane.

Folia ochronna czy szkło hartowane?

Szkło jest twardsze i nie tylko zabezpiecza przed porysowaniem, ale także przed rozbiciem wyświetlacza. Gdy telefon nam upadnie, uszkodzeniu ulegnie warstwa ochronna, natomiast oryginalny ekran pozostanie nienaruszony. Jednak z drugiej strony, folia jest dużo cieńsza i zapewnia lepsze działanie dotyku, niż w przypadku szkła hartowanego.

Tutaj trzeba wydać konkretne pieniądze, by mieć pewność, że ochrona nie pogorszy nam właściwości dotykowych ekranu. W przypadku folii tego problemu zazwyczaj nie ma, chyba że kupujemy absolutnie najtańsze wersje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje rękawic ochronnych
Rodzaje rękawic ochronnych
W wielu branżach wykorzystywane są na co dzień rękawice ochronne. Idealnie nadają się one choćby do sprzątania, przeprowadzania prac remontowych, […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?