Akumulator samochodowy – jaki powinien być?

Akumulator samochodowy – jaki powinien być?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Akumulator samochodowy to bateria, która dostarcza energię do układów rozruchowych, oświetleniowych i zapłonowych samochodu. Akumulator znajduje się w komorze silnika, zamontowany po stronie pasażera pojazdu. Składa się z sześciu ogniw połączonych ze sobą szeregowo w celu wytworzenia 12 V energii elektrycznej.

Jak są zbudowane?

Akumulatory samochodowe zbudowane są z płyt ołowianych i pasty z tlenku ołowiu, która po naładowaniu prądem z ładowarki wytwarza energię elektryczną. Płyty są oddzielone separatorem (porowatym materiałem), który zapobiega zwarciom między płytami podczas ładowania i rozładowywania. Szczelny pojemnik zamyka wszystkie elementy z wyjątkiem dwóch rurek odpowietrzających, które łączą się z powietrzem wchodzącym i wychodzącym z ogniwa. Poziom elektrolitu powinien być sprawdzany co miesiąc, zwłaszcza jeśli mieszkasz w obszarze, gdzie temperatury stają się bardzo gorące lub zimne.

Elektrolit w każdym ogniwie powinien być cały czas wypełniony wodą destylowaną; zapobiegnie to korozji płyt ołowianych i pomoże utrzymać dobre połączenie elektryczne między nimi. Jeśli poziom elektrolitu jest niski, należy go uzupełnić przed dodaniem większej ilości wody destylowanej, ponieważ może ona zawierać zanieczyszczenia, które mogłyby uszkodzić akumulator, gdyby zostały dodane bezpośrednio do niego.

Jeśli potrzebujesz takiego urządzenia do swojego pojazdu, to odwiedź stronę internetową, aby zapoznać się z ofertą: https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/volt-polska-m-50.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym się kierować przy wyborze mieszkania do wynajęcia?
Czym się kierować przy wyborze mieszkania do wynajęcia?
Przy wyborze mieszkania do wynajęcia należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Po pierwsze, trzeba pomyśleć o wielkości mieszkania i ile […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?