Jak czyścić kurtki zimowe?

Jak czyścić kurtki zimowe?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elegancka kurtka damska to element naszej garderoby każdej kobiety, który jest nieprzerwanie wystawiony na działanie czynników zewnętrznych. Czym to owocuje? W efekcie, kurtki bardzo często się brudzą, a usunięcie powstałych w ten sposób plam wcale nie jest najłatwiejsze. Powstaje więc pytanie: Jak możemy czyścić nasze kurtki zimowe?

Taktyka działania powinna być uzależniona od materiałów, z których uszyta jest kurtka. Zacznijmy od kurtek skórzanych. Czyszczenie tego rodzaju okryć wierzchnich jest chyba najtrudniejsze. Oczywiście w grę nie wchodzi wkładanie skórzanej kurtki do wody lub pranie jej w pralce. Skórę można czyścić tylko i wyłącznie za pomocą przeznaczonych do tego preparatów.
Kolejnym, bardzo często noszonym przez nas rodzajem okryć wierzchnich, są kurtki nieprzemakalne. Ich zewnętrzną warstwę stanowią membrany, których zadaniem jest ochrona przed wodą i wiatrem oraz usuwanie wilgoci z wewnątrz. Wypranie takiej kurtki w zwykłym proszku może skończyć się dla niej tragicznie. Kurtki z membranami należy prać tylko i wyłącznie w środkach przeznaczonych do odzieży membranowej. A czy istnieją jakieś sprawdzone domowe sposoby? Oczywiście, że tak! Odzież membranową świetnie pierze się w wodzie z szarym mydłem!

Często nosimy także kurtki puchowe, czy pikowane kurtki damskie. Ich wypełnienie wykonane z piór bardzo lubi po praniu niszczyć się i zbijać w kulki. Jak temu zaradzić? Najprościej jest oddać taką kurtkę do pralni. Niemniej jednak można poradzić sobie z tym problemem domowymi sposobami. Z reguły na zbijające się pióra można zaradzić wrzucając do prania kilkanaście piłeczek do tenisa ziemnego, które skutecznie rozbiją powstające zlepki.
Czyszczenie kurtek zimowych to konieczna, choć niewdzięczna praca. Niemniej jednak przy odrobinie cierpliwości i wprawy z pewnością uda Ci się usunąć powstałe zabrudzenia! Życzymy powodzenia!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak działają głowice termostatyczne przy grzejnikach?
Jak działają głowice termostatyczne przy grzejnikach?
Jednymi z najważniejszych elementów w instalacjach grzewczych są grzejniki. To one przekazują ciepło do pomieszczeń, dzięki czemu w domu lub […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?